![Працівники підприємства ”Кременчукм’ясо” показують Наталії Королевській процес виготовлення ковбас та сосисок. Лідер партії ”Україна — Вперед!” виступає за захист національного виробника](https://static.gazeta.ua/img/cache/gallery/446/446494_1_w_300.jpg?v=0)
— Українська держава наших виробників не любить, на відміну від закордонних споживачів. Так, "Крюківський вагонобудівний завод" виробляє близько 10 тисяч вагонів у рік. З них для України — тільки 500. Тобто понад 80 відсотків вітчизняної продукції продається на зовнішніх ринках. Водночас Україна купує вагони де завгодно, тільки не у своїх. Відсутність економічного патріотизму знищує національного виробника, — каже 36-річна Наталія Королевська, лідер партії "Україна — Вперед!".
У середу, 11 липня, політик відвідала місто Кременчук Полтавської області. Побувала на "Крюківському вагонобудівному заводі". Це єдине підприємство на території СНД, де виробляють пасажирські і вантажні вагони. Продукцію експортують у 20 країн світу.
— Добре було б, якби Укрзалізниця купувала вагони вітчизняного виробництва, особливо пасажирські. Вони можуть конкурувати з будь-якими європейськими. Тим паче, близько 80 відсотків вагонів на залізниці зношені. При постійних закупках такі локомотиви економіки, як "Крюківський вагонобудівний", могли би вивести Україну зовсім на інший рівень, — зауважує Наталія Юріївна. — Держава від того тільки виграє. Адже 70 відсотків комплектуючих на заводі вітчизняного виробництва. Більш як 160 підприємств працюють на створення одного вагона, бо постачають свою продукцію. Коли кажуть, потрібно боротися з безробіттям, це означає — підтримати національного виробника, створювати робочі місця і 50 відсотків продукції збувати на національному ринку.
Того ж дня Наталія Королевська побувала на Відкритому акціонерному товаристві "Кременчукм'ясо".
— Відчуття, мов на роботі. П'ять років свого життя віддала "Луганськхолод". Підприємства близькі по суті, бо також займалося переробкою, виготовляло морозиво. Стільки сили віддала підприємству, душа болить, — розповідає Наталія Юріївна. — Яку ковбасу, сосиски їдять наші діти, залежить від вашого уміння, знань і, звісно, сировини. Тому в нашій програмі "Нова економіка — нова країна" звертаємо особливу увагу на створення сировинної бази. Умов, коли зароблятиме переробник і споживач отримуватиме якісний продукт. Вже підготували законопроект про підтримку національного виробника та внесли його в парламент. Це програма стимулів. Так, наприклад, суми, які виробники інвестують у нові технології, розширення підприємств чи закупку імпортного обладнання, що не виготовляють у нашій країні, варто звільняти від оподаткування. Щоб у підприємств був стимул розвиватися, створювати високотехнологічні робочі місця.
Керівники кременчуцьких підприємств домовилися надалі співпрацювати з Наталією Королевською у рамках парламентського Комітету з питань промислової і регуляторної політики та підприємництва, який вона очолює.
— Спільно допрацюємо законопроект підтримки національного виробника і на осінь вимагатимемо терміново його прийняти у парламенті, — зазначає політик. — Адже ми розуміємо, політика політикою, але не буде в країні виробника та конкурентної продукції, не буде й економічно незалежної
Коментарі