Михайлівську церкву Київського патріархату з дерев"яних колод без цвяхів будують у Гадячі. На храмі буде п"ять бань, усі з позолоченими хрестами.
— Усередині ніякої штукатурки, розпису стін і стелі, — розповідає настоятель церкви Ростислав Степанюк, 30 років. — Ікони намалюємо на полотні або дереві. Із них складемо іконостас. Прикрасимо його рушниками.
Будує церкву бригада робітників із селища Верховина Івано-Франківської області. Будівництво триває з осені минулого року.
Священик пояснює, що все відбувається повільно, бо гроші на спорудження збирають самі парафіяни. При храмові є церковний комітет.
Добудована церква вміщуватиме до 250 людей. Нині залишилося зробити сходи, встановити двері, вікна, огорожу та впорядкувати подвір"я.
Церкву назвали Михайлівською на честь Святого Михаїла — покровителя Гадяча. Її настоятель Ростислав Степанюк переїхав до Гадяча з міста Кременця Тернопільської області. 10 років прислужував у місцевому храмі. Після школи вступив на другий курс Волинської духовної семінарії. За перший курс склав іспити екстерном. У 19 років Степанюка направили священиком у село Ціпки Гадяцького району. Тепер він настоятель у Ціпках та Мартинівці. Одружений із Наталією Біляк. За фахом вона медик. Нині їй 28 років. Подружжя виховує 7-річного сина Іллю, який навчається в Гадяцькій школі-інтернаті.
Храм збудують у районі залізничного вокзалу. Цього року на Великдень біля недобудованої церкви зібралися понад півтисячі місцевих жителів.
У місті є дві великі церкви: Успенська в центрі і Всесвятська на кладовищі. Також працюють дві каплиці — на території райлікарні та будинку для літніх людей.
Коментарі