"Мій Юра з дитинства швидко стомлюється. Було, тільки десь пограє з друзями у футбол, приходить додому ніякий. Після шкільних занять завжди млявий і сонний. Погано запам"ятовував матеріали уроків", — розповідає мати 15-річного Юрія Малікова Ганна, 45 років, із Полтави.
Лікарі пояснювали Маліковим, що в сина через нестачу йоду в організмі проблеми зі щитовидною залозою.
— Радили давати йому морепродукти — рибу, креветки, кальмари. А він їх не любить. Поки менший був, мало не насильно його годували. Потроху привчили до гречаної та пшеничної каші — у них теж є йод. Але одними кашами не прохарчуєшся, — продовжує Малікова. — Подруга підказала спробувати йодовану олію "Диканька". Я побачила її у продуктовому супермаркеті й вирішила спробувати — почала на ній смажити, тушкувати, додавати в салати. Смачна, ні запаху, ні присмаку йоду не відчували. Після того постійно почала купувати. За кілька місяців і незчулися, як син змінився — став жвавішим і бадьорішим. Нині купую лише йодовану "Диканьку".
Рафінована й нерафінована йодована олія торговельної марки "Диканька" у продажу з"явилася два роки тому. При cередньостатистичній нормі вживання олії на добу — 40 г — у йодованій "Диканьці" — 30 мкг йоду, що становить 20% від мінімальної добової потреби цього мікроелементу в організмі людини, згідно з рекомендаціями Всесвітньої організації охорони здоров"я.
— Соняшникова нерафінована "Диканька" — це олія першого віджиму, яку виробляють із використанням новітньої технології. Вона є натуральним продуктом і в процесі виробництва не піддається фізико-хімічним впливам, — пояснює директор з якості товариства "УкрОлія" Світлана Базилєва. — Добірне соняшникове насіння піддається короткочасній обробці — його нагрівають 30 секунд. Такий метод дозволяє одержувати олію, яка, крім високих смакових властивостей, має значну харчову й біологічну цінність, оскільки технологічний процес забезпечує максимальне збереження корисних речовин. Відсутність сильного аромату вказує на відсутність продуктів термічного окислювання й розкладу, які утворюються при традиційній технології.
Олія "Диканька" допомагає вирішити проблеми йододефіциту
— Від нестачі йоду в організмі людини ми фіксуємо синдром втоми, більший відсоток передчасних пологів, зниження інтелектуальних здібностей, проблеми в роботі серцево-судинної системи, — каже заступник начальника управління охорони здоров"я облдержадміністрації Володимир Мохначов. — Тому олія "Диканька" допомагає вирішити проблеми йододефіциту.
— Йод в організмі необхідний для нормального розвитку головного мозку. Нині в області 30 відсотків дітей із високим рівнем порушення розумового розвитку, 55 відсотків — із середнім і 15 — із нормальним. Із 1986-го по 2003 рік у полтавців майже у 10 разів збільшилася кількість захворювань на простий зоб, почастішали випадки раку щитовидної залози, — наводить результати досліджень професор Української медичної стоматологічної академії Людмила Бобирьова.
— Насиченість чорноземів йодом мінімальна. Крім того, вони забруднені отрутохімікатами. А наша вода хлорується і має надмірну кількість фтору — вона збіднена на йод. Тому треба штучно збагачувати ним їжу, — радить кандидат медичних наук з обласної санітарно-епідеміологічної станції Микола Ковган.
Йод в олії торгової марки "Диканька" перебуває в органічно зв"язаному стані, тому легко засвоюється організмом людини будь-якого віку.
— Вона не має протипоказань, і тут неможливе передозування. Тому це найоптимальніший варіант збагачення раціону йодом, — переконаний Володимир Паньків, доктор медичних наук, професор Буковинського державного медичного університету. — А до інших розрекламованих продуктів із йодом треба ставитися обережно, бо яка користь може бути від йодованої горілки?
Коментарі
1