понеділок, 25 березня 2013 07:45

"Удовіченко не задіяний у тіньових, сумнівних схемах"

Автор: фото: Ірина РЕРІХ
  Степан Бульба: ”Наплодили велику кількість заступників. В Удовіченка їх сім чи вісім. Вони лише дублюють обов’язки начальників управлінь”
Степан Бульба: ”Наплодили велику кількість заступників. В Удовіченка їх сім чи вісім. Вони лише дублюють обов’язки начальників управлінь”

— Не виключаю, що хтось з олігархів бажає мати на Полтавщині свою людину. Може, саме тому в області стільки чуток про можливу відставку голови обласної адміністрації Олександра Удовіченка і призначення нового керівника Полтавщини, — говорить соціаліст 62-річний Степан Бульба, народний депутат України 4-5 скликань. У 2005-2006 роках був губернатором, нині депутат обласної ради.

Можливу зміну влади пов'язують з поразкою в області Партії регіонів на парламентських виборах.

— По багатьох округах ішли представники партії влади. Але поряд з ними висувалися кандидати, пов'язані зі структурами мільярдера Андрія Веревського. Якби кандидати влади і Веревського об'єдналися, ситуація могла б бути іншою. Про ці наслідки міг попереджати Удовіченко. Але олігарх — впливова людина. Думаю, він прагнув контролювати область так, як на останніх двох виборах міського голови контролює Полтаву.

Що скажете про Удовіченка як губернатора?

— Немає підстав його знімати. Він прагматичний, добре знає область, може дати об'єктивну оцінку своєму оточенню. Розуміє ситуацію в розкладі політичних сил. Удовіченко не задіяний у тіньових, сумнівних схемах. В області не було акцій протесту, спрямованих проти місцевих керівників. Лише соціалісти проводили наймасовішу акцію, але не проти обласної адміністрації, а проти політики центральної влади стосовно дітей війни, афганців, чорнобильців. Недолік Удовіченка — він не завжди використовує можливості впливати на центральну владу. Скажімо, я неодноразово пропонував звернутися від імені обласної ради із заявою, щоб держава виконувала свої зобов'язання щодо комунальних підприємств "Полтававодоканал" і "Полтаватеплоенерго". Вони опинилися у передбанкрутному стані. Але мої пропозиції блокувало керівництво області.

Яких помилок припустився?

— Кадрові прорахунки очевидні. Схоже, серед голів районних держадміністрацій є люди, призначені за проханням впливових олігархів. Тому їм, як казав мій брат, все по барабану. Складається враження, що Удовіченко не може вплинути на те, що той чи інший голова робить у своєму районі. Насправді якби його воля — кількох прибрав би.

Ще проблема — наплодили велику кількість заступників. В Удовіченка їх сім чи вісім. Вони лише дублюють обов'язки начальників управлінь.

Як зміна керівництва позначиться на області?

— Відразу негативно. А далі будуть президентські вибори. До них уже активно готуються у Києві.

Серед можливих кандидатів на посаду губернатора називали мера Кременчука Олега Бабаєва.

— У Кременчуці він проявив себе як знаюча людина, господарник і виробничник, бо має відношення до Кременчуцького м'ясокомбінату. Але потрібно аналізувати мету кадрових змін. Якщо це підготовка до президентських виборів і в області потрібно створити команду, що забезпечить адмінресурс та результат для партії влади — нам не стане краще. Якщо на Полтавщині поміняти керівника, але нічого не змінювати у державі — все залишиться так само.

Кажуть, якщо піде Удовіченко, мер Полтави Олександр Мамай протримається лише кілька місяців, бо люди незадоволені його роботою.

— Доки Мамай влаштовує "регіоналів", усе буде незмінним. Тим паче, його не так просто зняти. Хіба домовитися, що сам напише заяву, а далі — перевибори. Використовуватимуть ті самі технології — гречку-кільку — тільки під іншу особу. Мамаєві немає сенсу йти на другі вибори, бо з ним Полтава стала не містом без околиць, а суцільною околицею.

Чому на проміжних виборах у Зінькові переміг "регіонал"?

— Це прогнозований результат. Проміжні вибори владі легше проводити, бо ними менше цікавляться люди, можна використати адмінресурс. "Регіонали" навчилися підбирати більш авторитетних людей, яких можуть підтримати люди. А головна причина — опозиція не виставила єдиного кандидата. Посада депутата в обласній раді нікому не була потрібна. Вирішили, одним  "регіоналом" більше, одним менше — байдуже. Спостерігаю інертність опозиціонерів, значна частина яких прийшли у депутати з бізнесу, тому залежні від влади. За таких умов Україні загрожує диктатура.

До якої політичної сили схиляються полтавці?

— Якби вибори до Верховної Ради проводили зараз, результат був би такий самий. Люди підтримують намагання опозиції примусити "регіоналів" ходити на роботу і голосувати особисто. А те, що говорять про Партію регіонів, — нецензурна лексика.

Зараз ви читаєте новину «"Удовіченко не задіяний у тіньових, сумнівних схемах"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути