Ексклюзиви
Вівторок, 29 січня 2008 17:46

У Лубнах розвалюють єдиний Будинок культури

Автор: фото: Інна МОСКАЛЬЧУК
  Директор Лубенського міського будинку культури Іван Кочубей показує, як через просідання ґрунтів будівля тріснула навпіл. Її задня стіна опустилася під землю на 15 сантиметрів
Директор Лубенського міського будинку культури Іван Кочубей показує, як через просідання ґрунтів будівля тріснула навпіл. Її задня стіна опустилася під землю на 15 сантиметрів

Із 1 січня в Лубнах почали демонтувати міський Будинок культури. 2006 року фахівці полтавського науково-дослідного інституту "Проектреконструкція" засвідчили, що будівля аварійна, й заборонили її використовувати.

Будинок культури розташований у центрі міста на вул. Шевченка. Лубенці називають цю місцевість Хорольським спуском. Із пагорба, на якому стоїть будівля, видно сусідній Хорольський район.

— Через місце, яке вибрали для будівництва 1954 року, й виникли проблеми, — розповідає директор закладу Іван Кочубей, 38 років. — Колись тут було русло річки. Будинок стоїть на ґрунтах-плавунах. Коли його зводили, не зробили геодезичної розвідки. Навіть сваїв під будівлею немає. За 50 із гаком років фундамент просів на 15 сантиметрів.

Нині бригада будівельників демонтує будинок. Його знесуть за чотири місяці.

Усередину директор проводить через аварійний вхід. В одній із зал робітники зривають підлогу. Кочубей показує на тріщини в стіні кілька сантиметрів завширшки.

— Із восьми несучих колон під сценою цілими залишилися дві, — показує він. — Решта тріснули та зруйнувалися.

Будинок культури визнали аварійним ще 1997-го. Капітальний ремонт не робили 40 років. До 2005-го будівля експлуатувалася. 2006 року її закрили.

— Розселили 20 дитячих гуртків по школах міста. Почали ремонт Будинку офіцерів, який буде відділенням Будинку культури. На цей рік передбачили на його ремонт 300 тисяч гривень, — розповідає міський голова Лубен Василь Коряк, 55 років. — Частину заходів проводимо в приміщенні музичної школи, інші — в місцевому кінотеатрі.

За словами Коряка, демонтаж був неминучим.

— Ми б його стягнули тросом, але ж будинок під землю провалюється, — хитає головою мер. — На сесії ознайомили депутатів із висновками експертизи. Із 35 депутатів більшість проголосували за знесення та будівництво нового Будинку культури.

З обласного бюджету виділили 1 млн грн на створення проекту будівлі. На новий Будинок культури потрібно від 50 до 80 млн грн. Місцева влада розраховує на підтримку держави, області, спонсорські кошти.

— Під забудову вибрали місце в центральному парку, — говорить Василь Коряк.

На місці старої будівлі капітальне будівництво заборонене. Там буде дитячий майданчик.

У новому Будинку культури облаштують дві глядацькі зали на 1,2 тис. та 400 місць. Також відкриють танцювальну залу, бібліотеку, галерею. Автора проекту ще не визначили.

17 січня близько сотні лубенців пікетували біля будинку культури. Були й представники місцевого осередку Народного руху України, й підприємці, які торгують на ринку, та пенсіонери.

— Хтось лапу наклав на це приміщення, — хитає головою місцевий житель. Чоловік представляється Василем. Прізвища не називає. — П"ять років за нього боротьба ведеться. Місце козирне, в центрі города. Для когось гарний шмат. А те, що вони новий будинок збудують, — утопія.

20 лютого лубенці запланували черговий пікет.

— Усі, хто проти знесення, шантажують мене посадами, іншими вигодами, — коментує мер Лубен. — Підприємці прийшли та просять, щоб я забрав ринок в облспоживспілки та передав їм. Дідусь старий звернувся та каже: "Я не буду пікетувати, якщо ви мені ремонт зробите". Так само протестували, коли ми ремонтували центральний ринок, стоматологічне відділення. Однак тепер усі задоволені.

У Лубнах 50 тис. жителів.

Зараз ви читаєте новину «У Лубнах розвалюють єдиний Будинок культури». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода