30 вересня в Гадячі урочисто відкрили історичний комплекс — урочище "Зелений гай". Місцеві називають його Лесиним гаєм. Тут до війни стояв будинок дядька письменниці Лесі Українки, культурного та політичного діяча Михайла Драгоманова. Вона часто його навідувала.
Гадячани розповідають, Лесин гай — це частина лісу над Пслом. Від будинку Драгоманових зберігся лише фундамент, порослий травою. Чотири роки тому в гаю поставили криницю. Назвали її Лесина. Більше облаштувань не проводили.
— Територію почали облагороджувати навесні цього року, — розказує місцевий депутат 60-річний Анатолій Гузь. — Розбили та вклали тротуарною плиткою доріжки. Зробили амфітеатр — це дерев'яна сцена та лавки, вкопані на пагорбі. Сидіння глядачів розмістили так, щоб під час вистави їм було видно ще й Псел. У центрі гаю поставили дерев'яну альтанку, зроблену у зруб.
На облаштування території витратили 300 тис. грн з обласного бюджету, 300 — із районного, 50 — із міського.
— Ми жили за 200 метрів від будинку Драгоманових, — згадує місцева 88-річна Марія Гузь. — Будівля виблискувала на сонці всіма кольорами райдуги. Її здалеку було видно над Пслом. Малими потім збирали ці різнокольорові уламки скла, коли дім поруйнувався. У 1920-ті він уже був нежилий і швидко занепав.














Коментарі
1