— Купила в магазині "55, 75" дві пари джинсів, по 170 гривень, чека не дали. За три тижні одні стіраю, а вони розлазяться по швах. У другій парі їду на побачення. Сідаю на переднє сидіння маршрутки, аж штани тріснули між ногами. Вирішила ці тряпки назад однести, та в магазині не приймають, — розповідає 23-річна Валентина з Полтави.
— Товар з харківського ринку Барабашово. Якщо джинси купили у нас, даємо на них гарантію 14 днів, це офіційний державний термін на одяг, — каже продавець крамниці "55, 75", не називається. — Замість чеку на бирці вказана назва одягу й магазину, де продається.
В інспекції з питань захисту прав споживачів у Полтавській області говорять: якщо на документі, який продавець називає чеком, крім назви джинсів, не зазначена їх вартість і дата продажу, він недійсний.
— До нас щомісяця приходять до 10 людей, які купили одяг без чека й не можуть його повернути, — пояснює головний спеціаліст інспекції 23-річна Оксана Бічуріна.
Додає, якби Валентина мала чек, пішла б із ним до крамниці й написала заяву.
— Якщо протягом 14 днів товар не обміняють чи не приведуть до ладу, треба скласти ще одну заяву, — продовжує Оксана. — За кожен день затримки магазин платитиме неустойку, 1 відсоток вартості товару. Якщо покупця ігнорують, він звертається до нас. Точку можемо оштрафувати в 10-кратному розмірі вартості бракованої речі.
Коментарі
2