— Цього року на яблука страшенний урожай. Соку наварила, варення закрила. А їх іще повно висить, — каже Надія Іваненко, 45 років, із Гадяча. — Сусід здавав по 35 копійок за кіло. Напахався страшне, а нічого не заробив. Тепер ціну підняли до 50 копійок. Народ накинувся. По чужих садках лазять. У нас дерева над дорогою обпатрали, гілля поломили. Ми з чоловіком натрусили чотири мішки. Хоч зелені, все одно здали.
У Гадячі відкрили близько 50 приймальних пунктів. Працюють із 8.30 до 21.00. Беруть фрукти будь-яких сортів, аби не гнилі.
— Біля воскозаводу є гарний сад. Багато зимових сортів. Тепер і листя з дерев обдерли, — говорить місцева Іванна Микитенко, 52 роки. — Ніколи такого ажіотажу не було.
У більшості районів області на яблука неврожай. Біля Полтави сади побив град. На оптовому ринку обласного центру фрукти купують по 5 грн. Продають по 6,5 грн.
— Якщо селянин має пару дерев, здавати яблука перекупникам невигідно, — розповідає Олександр Корнійко, 40 років, підприємець із Лубен. Він садівник. — Краще скооперуватися кільком сім'ям і відвезти врожай на оптовий базар у велике місто, як-то Полтава чи Кременчук. Можна давати оголошення через інтернет. Вигідно купують підприємства з Донецька, Маріуполя, Харкова. Часто озиваються з Москви. Платять по 2,5–3 гривні за свіжозірвані. Наприкінці осені — на початку зими беруть полежані. За кіло дають по 5 гривень. Приїздять фурою, одразу грузять кілька тонн. Цього року в області урожай на яблука слабий. Краще не продавати зараз. Зимою на них буде попит, може, підніметься ціна.
Коментарі