Після повернення з моря багато полтавців почали хворіти на гострі респіраторні вірусні інфекції. Перед кабінетами в лікарнях черги.
41-річна Тетяна Коваль, доцент кафедри інфекційних хвороб та епідеміології Української медичної стоматологічної академії, пояснює це особливостями акліматизації після відпочинку.
— На морі людина тривалий час проводить на відкритому сонці й у воді. Надлишок сонячного проміння послаблює імунітет, робить його вразливим до інфекцій. Відпочиваючі перебувають серед великої кількості людей, а там завжди є носії ГРВІ. Дехто починає хворіти на відпочинку. Коли людина повертається додому, клімат змінюється, відповідно, організм змушений знову пристосовуватися. І в цей час найчастіше виникають застуди. Крім того, у вересні формуються дитячі колективи, серед яких найчастіше виникають спалахи респіраторних інфекцій. Підвищується температура тіла, з'являються нежить і кашель, хворий відчуває себе розбитим. Є близько 200 вірусів, що викликають схожі симптоми.
Лікарі радять після моря 7–10 днів побути вдома, а не відразу йти на роботу. Варто вживати полівітаміни після повернення з відпустки, щоб зміцнити імунітет. За цей час організм акліматизується, зміцніє.
Коментарі