Біля багатоповерхівок у Гадячі багато хто має городи. Попервах там сіяли квіти і потроху до них підсаджували городину. З часом ситуація змінилася. Під вікнами тепер ростуть картопля, кавуни, дині.
Мер Тетяна Савченко через місцеве телебачення звернулася до мешканців багатоповерхівок із вимогою садити біля будинків тільки квіти, декоративні дерева й кущі.
— Я саджу в основному багатолітники. Кожного року купую щось нове на базарі, — розповідає гадячанка Людмила Білоцерківська. — Люди виривають квіти, інколи і з корнями викопують. Щоб городи були посеред міста, я не підтримую. До чого воно таке в центрі.
Біля будинків по вул. Шевченка городину садять роками.
— Не бачу в цьому нічого поганого, якщо город у порядку і не виходить на центральну вулицю. Садимо трохи огірків, кабачки, квіти, зелень до столу. Дивимося, щоб бур'яну не було, сміття не накидали, — говорить місцева.
Цьогоріч міська влада не планує карати городників, бо овочі та зелень зійшли. Наступного запровадить штрафи.
— Будемо проводити роз'яснювальну роботу. Як можна щось споживати з цих клаптиків землі, якщо поряд проходить дорога, — дивується секретар Гадяцької міськради Ольга Безух. — Чудні люди. Тільки у війну городи по Ленінграду були, а тепер оце в нас.
Садити городину біля багатоповерхівок заборонено законом про благоустрій. Це розцінюється як самозахоплення землі.
— У Полтаві городину біля багатоповерхівок вже майже не садять, — каже Анатолій Черненький з інспекції по контролю за благоустроєм міста. — Висаджують біля старих двоповерхових будинків. Скаржитися на таких жильців потрібно до жеків за місцем проживання.
Штраф за псування газонів та висаджування городини біля будинків становить до 1700 грн.
Коментарі