Полтавець 53-річний Євген Шаповал понад 15 років торгує лотерейними білетами. Щодня продає їх майже тисячу. Постійно грає сам.
— Раніше був помічником бурильника на Півночі. 1991-го Єльцин заборонив неросіянам працювати в цій галузі. Мене вигнали. Повернувся в Полтаву, — розповідає чоловік. — А тут роботи не було. Мама із дружиною тоді були державними розповсюджувачами лотерей, торгували в кіоску в центрі міста. Я почав їм помагати.
За рік дружина Шаповала Віра оформилася приватним підприємцем, відкрила точку на Центральному речовому ринку. П"ять років чоловік був реалізатором. Згодом став підприємцем, уклав угоди з компаніями "Українська Національна лотерея", "Патріот", "Молодьспортлото". У місті відкрив три власні точки, найняв продавців. Зарплатню виплачував із виручки.
— Міняв їх, як перчатки, бо часто з грошима тікали, — скаржиться Шаповал. — Тоді нам хоч до п"ятнадцяти відсотків від виторгу платили. А тепер всього п"ять. Невигідно ще когось утримувати.
Три роки чоловік торгує сам у підземному переході по вул. Жовтневій, що в центрі міста. Дружина доглядає за трирічним онуком. Кіоск закрили. На місяць Шаповал заробляє до 2 тис. грн.
На столику — 20 видів лотерей різних компаній. На стіні написана сума джек-поту в "Суперлото" — 20,4 млн грн. Це найбільші гроші, які можна нині виграти в українську лотерею.
Найчастіше беруть лотерею "Гривенька" за 1 грн. Вона миттєва — стираєш захисний шар і бачиш суму виграшу. Є числові — "Мегалот", "Суперлото". Люди помічають певну кількість цифр і дивляться розіграш по телевізору. Якщо вони збігаються — виграють гроші. У "Спортпрогнозі" роблять ставки на результати майбутніх футбольних матчів.
— Часто беруть "Хмільну", — усміхається чоловік. Посередині на ній зображено козака, а зверху — келих пива. — Протирають козакові живіт і дивляться. Як там будуть три кружки — дві гривні виграв, як три раки — п"ять, а три рибки — 10.
Уперше великі гроші в мене виграли два куми-п"яниці перед Пасхою
Найбільший виграш, каже Євген, був три роки тому. Пенсіонер Іван Костюк купив у нього білет лото "Забава" й зірвав джек-пот на 675 тис. грн.
— А вперше великі гроші в мене виграли два куми-п"яниці перед Пасхою. Купляли білет — ледве на ногах стояли. А тоді разом із пасками й яйцями його похрестили в церкві. Коли по телевізору побачили, що виграли 175 тисяч гривень, чуть не вмерли з радості. Мені тоді 527 гривень премії виплатили, а хлопці могорич поставили, — згадує Шаповал.
Чоловік може виплачувати суми виграшів не вищі за 1,5 тис. грн. Більші виграші отримують у представництвах лотерейних компаній.
За три останні роки двоє полтавців виграли квартири у Києві в лотерею "Хто там?", а міський суддя — автомобіль "славута" в лото "Забава".
— У "Забаву" також можна виграти телевізор, соковижималку, кавомолку, — пояснює Шаповал. — Хтось бере найнижчий білет, хтось вибирає за датою. Інші заповнюють 13 комбінацій.
Євген Шаповал найбільше виграв торік — 6 тис. грн.
— То як голка у скирті сіна — ніколи не вгадаєш. Залишилися білети, то й узяв собі "Спортпрогноз". Білет був невиграшний. Та по телевізору був додатковий розіграш за номером, і витягли моє прізвище, — каже Шаповал. — То я 5000 віддав зятеві, щоб купили нові меблі на кухню. А на решту з жінкою ліків накупили.
Коментарі