Четвер, 17 липня 2008 17:08

Обласну дитячу бібліотеку вигнали з приміщення

Автор: фото: Наталка ВІСИЧ
  Власниця готельно-ресторанного комплексу ”Палаццо” Олена Шуліка перекрикується з працівниками обласної дитячої бібліотеки ім. Панаса Мирного. Ліворуч — один із власників приміщення по вулиці Гагаріна, 5 у Полтаві, де розташована бібліотека, Олександр Павл
Власниця готельно-ресторанного комплексу ”Палаццо” Олена Шуліка перекрикується з працівниками обласної дитячої бібліотеки ім. Панаса Мирного. Ліворуч — один із власників приміщення по вулиці Гагаріна, 5 у Полтаві, де розташована бібліотека, Олександр Павл

Працівники Полтавської обласної дитячої бібліотеки ім. Панаса Мирного у вівторок не потрапили на робочі місця в приміщення на вул. Гагаріна, 5. До кінця дня вони стояли біля зачинених дверей.

— Ще вчора ми працювали, — пояснює секретар бібліотеки Галина Коваленко. — Сьогодні прийшли, а двері зачинені, вивіска знята. Чорним маркером на дверному склі написано "Закрито на ремонт". Там у приміщенні знаходиться один із претендентів на нього — Олександр Павлюченко.

Жінки стукають у вікна, їм ніхто не відчиняє. Підходить директор бібліотеки Леонід Чобітько.

— Мене Павлюченко пустив, — розказує. — Із мого кабінету все винесли, лінолеум зірвали. Книги складають у мішки. Свого часу він викупив це приміщення. У нього є свідоцтво про право власності, яке ми оскаржуємо в судах п"ять років. Кінцевого вердикту й досі остаточно не винесено. А вони сьогодні вранці захопили бібліотеку.

О 6.30 сторож відчинив двері, бо йому стало жарко.

— А захватчики зайшли, сторожа вигнали й зачинилися зсередини, — розповідає завгосп Леонід Горбатюк.

Працівниці бібліотеки йдуть у двір за будинком — там чорний вхід. Відчиняють зовнішні двері, за ними — ґратчасті на замку. Жінки витягають вогнегасник і швабру.

— Щоб їм не дісталося, — пояснює 52-річна Тетяна Дейнега.

На шум виходить один із власників приміщення Олександр Павлюченко.

— Це — приватна власність, я нікого сюди не пущу. Дію в межах закону. Тут є представник виконавчої служби.

Журналісти просять показати документи, на підставі яких він діє. Він обіцяє, але не виносить.

Підходить ще один із власників — Юрій Худяк. Хоче зайти до приміщення. Працівниці бібліотеки перешкоджають. Павлюченко швидко відчиняє ґратчасті двері й тягне Худяка в приміщення. Тетяну Дейнегу Павлюченко схопив за руку, прошипів: "Ісчезні, б..дь".

Дейнега приносить болгарку. Пробують перепиляти замок. На скрегіт вибігають міліціонери, які перебувають у приміщенні, Павлюченко та господарка готелю "Палаццо" Олена Шуліка. Каже, що вона представник власника.

— Коли тут востаннє працівники витирали пил? — російською кричить до бібліотекарів Шуліка. — Ви не затребувані на ринку праці. Такі як ви, нічого не створюють і нікому не потрібні.

Виконувач обов"язків начальника обласного управління культури 42-річний Геннадій Фасій каже, евакуювати бібліотеку є куди:

— Ми підготували, так би мовити, запасну площадку — виділили 300 квадратних метрів у обласній науковій бібліотеці. А в старому приміщенні було 500. Нас не повідомили завчасно про виселення.

Начальник підрозділу примусового виконання рішень в області Людмила Григор"єва пояснює, що виселення бібліотеки відбувається законно. Документи були направлені сторонам.

— Октябрський райсуд міста 24 травня 2005 року зобов"язав бібліотеку звільнити належне Павлюченку, Худяку і Буянкіну приміщення, — говорить Григор"єва. — 13 червня цього року Октябрський райсуд зупинив виконавче провадження. Але ухвала не набула чинності, бо Апеляційний суд поновив термін на її апеляційне оскарження.

У судах п"ять років вирішують питання щодо власності приміщення на першому поверсі по вул. Гагаріна, 5. Воно належало Полтаваоблагробуду. За борги його відсудив Полтавагаз. Приміщення кілька разів міняло власника. Працівники бібліотеки у судах намагаються довести право залишитися в цій будівлі.

Зараз ви читаєте новину «Обласну дитячу бібліотеку вигнали з приміщення». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода