Із початку лютого, відтоді як заборонили пити пиво чи інші слабоалкогольні напої у громадських місцях, міліція посилила рейди по нічних клубах, магазинах, кафе, громадських місцях.
— Цей закон потрібно було б прийняти років 5–10 тому, — говорить Юрій Сулаєв з обласної міліції. — Якщо зараз пройтися по вулиці, обов"язково зустрінемо людей, що випивають серед білого дня. У великих містах — Полтаві, Кременчуці, Лубнах, Комсомольську, Миргороді, де є нічні клуби, рейди проводимо систематично. Тільки на початку березня у Кременчуці склали 18 адмінпротоколів за розпивання і паління. Складали і на дітей, і на батьків за неналежне виконання батьківських обов"язків. У Полтаві — більше 30 протоколів. А в одному нічному клубі виявили компанію неповнолітніх дівчат, що розпивали шампанське.
80% підлітків, що палять — дівчата.
Миргород. П"ятниця, 20.30. Патрульна машина кружляє вулицями міста.
Біля Вічного вогню три дівчини. В однієї в руках бляшанка пива. До них підходять працівники патрульної служби.
— Добрий вечір. Дєвочки, а що ви тут робите? — запитує інспектор Ігор Бойко.
80 відсотків підлітків, що палять — дівчата
— Нічого, просто гуляємо, — каже одна.
— А скільки вам років?
— Уже виповнилося 16, — відповідає друга.
На вигляд підліткам 13–15 років. Неподалік лежить пивна бляшанка, з якої витікає пиво.
— А знаєте, що навіть слабоалкоголку в громадських місцях розпивати не можна? — запитує один з міліціонерів. — Якщо зустрінемося ще раз, будемо в райвідділі з родітєлями балакати.
З іншого боку меморіалу група підлітків з пляшками пива. Побачивши міліціонерів, швидко тікають.
— Тут тусуються переважно малолєтки. Пару днів тому прямо на гранітній плиті біля Вічного вогню лягли хлопець і дівчина. Ми підходимо, вони піднялися й пішли. Через 10 хвилин ідемо, знову лежать, — розповідає Ігор Бойко.
Місцеві кажуть, молодь над вогнищем на Вічному вогні смажила шашлики.
Коментарі