Шматок стелі рухнув минулої п"ятниці на диван у квартирі 76-річного полтавця Олександра Пшеничного. Поверх уламків упало й корито з водою, в яке на горищі з дірявого даху стікала дощова вода.
Олександр і Алла Пшеничні 50 років живуть у трикімнатній квартирі в центрі Полтави на вул. Куйбишева, 14/16. На їхній пам"яті будинок-сталінку жодного разу не ремонтували. У коридорі тхне цвілим. Стоїть чийсь старий диван, шафа. Стеля вкрита чорною павутиною. Із неї звисають старі дроти, на яких подекуди є лампочки. На другому поверсі п"ять квартир і один спільний туалет.
Із Пшеничними живе донька господаря 43-річна Ірина та її син. За кілька секунд перед падінням стелі Ірина підвелася з дивана й перейшла в іншу кімнату дивитися телевізор.
— Вона в сорочці родилася. Могли б сьогодні їсти коржі на її похороні, — Олександр Андрійович показує кімнату, з якої повиносили меблі.
Над правим кутком біля вікна в стелі прямокутний отвір 1х3 м. Через нього видно дірявий шифер. У дощ з даху тече вода.
— Тут диван і гардероб стояли, то пару раз шматки штукатурки падали, — веде далі чоловік. — Ми в ЖЕК сто раз зверталися, пісьмо меру Матковському і в облдержадміністрацію писали. Усе марно. Я, як був молодший, лазив на кришу, щось там міняв. А тепер туди не лазю, бо мав два сердечні приступи.
У коридорі зустрічаю сусідку Пшеничних Ларису. Вона живе в двокімнатній квартирі з чоловіком та донькою.
— На стелі попіднімалися шпалери, стіни в патьоках, — заводить до своєї квартири. — Як тільки дощ, оце тазіки й каструлі в хаті стоять. Ми вже із ЖЕКом судилися за ремонт. Поки що одні обєщанія.
Лариса із чоловіком хотіли продати квартиру. Помешкання на 64 кв. м оцінили в $50 тис.
— За ці гроші можна купити хорошу двохкомнатну квартіру. Та хто ж у нас возьме, як тут отаке, та й проводка погана. Її стільки років, як і дому. Та ще й туалєт общий.
У ЖЕДі "Будівельник" Пшеничному сказали, що на ремонт квартири грошей немає.
— А ви питали, скільки вони заборгували? — обурюється один із працівників, який не називається. — Борг шести квартир — вісім тисяч гривень. Щоб заробити дірку, треба шість тисяч гривень. Вони їх нам десять год віддаватимуть. А туди треба шукать длінні балки.
Керівництво "Будівельника" звернулося до обласної та міської рад із проханням створити комісію, яка вирішила б долю аварійного будинку.
Коментарі