У Полтаві з"явилися з десяток бочок квасу заводу "Світанок". За останній рік літр квасу подорожчав із 1,8 до 2,1 грн. Двісті грам напою разом із стаканчиком коштує 50 коп.
Біля бочки на зупинці Вулиця Чапаєва сидить продавщиця з 13-річним стажем. Розповідає, що зараз продає 100 л напою щодня. Улітку — 400–500 л.
— Років десять тому за день продавала всю бочку, 920 літрів. Брали пляшками, банками. Під вечір уже нічого було, — каже Валентина, 55 років. — Тепер з"явилося багато різних напоїв. Хоча куди тим бовтанкам до квасу. Це натуральний продукт, без домішок та консервантів. Тому для дітей його купують найчастіше.
Черги до бочки Валентини немає — погода не надто спекотна й квас ще несмачний.
— Мені він здається трішки солодкуватим. Мабуть, не добродив, — 26-річна Марина Доброскок у руках тримає пластиковий стакан. — Це ще не той квас, який ми звикли пити влітку.
У заповнений по вінця пластиковий стаканчик входить 200 г. Здебільшого в стакан не доливають 20–25 г. На 50 стаканчиках економиться літр.
— Ставка у нас 25 гривень у день, — говорить продавець квасу на перехресті Фрунзе й Шевченка 36-річна Лариса Мірось. — Незалежно від того, скільки за день продамо. А працюємо позмінно. У місяць по 15 днів.
Неподалік від входу до промислового ринку "Полімпекс" у дерев"яному кіоску продають напій "Добродій". Над віконцем ларка біля його назви теж написано "квас". 200-грамовий стаканчик коштує 45 коп., літр — 1,9 грн.
— Це напій зі смаком квасу. Він газований і виготовлений на ароматизаторах, — каже продавець Олена Мокрій. — Але, як на мене, набагато смачніший за квас. Теперішній квас ще ніякий. Здається, його поспішили виставляти на продаж. А в мене люди напій купують літрами. Особливо на вихідні люблять брати на природу.
— На похмілля кращого не придумаєш, — ковтають напій двоє юнаків у джинсових костюмах і затемнених окулярах.
Коментарі