Останнім часом усе більше до цілителів звертаються важкохворі та люди, яким не можуть поставити діагноз. Головний лікар Полтавського обласного психоневрологічного диспансеру Віталій Закладний переконує, цілителі можуть більше нашкодити, ніж допомогти.
— Якщо візьмуться за те, у чому не розбираються — людина каліка на все життя. Якось упав мій близький родич. Повезли до цілителя. Він положив колокол і бах-бах по больному. Людина чуть свідомість не втратила. У Полтаві зробили рентген, виявили перелом ключиці. Серед народників є інтуїти, які щось відчувають. Але їх одиниці. Розбираються в людях і травах. Грошей не беруть, лікування для них святе діло. За 30 років роботи, пережив багато всплесків, коли народ розчаровувався у традиційній медицині. Поява Чумаків, Кашпіровських не зцілила все людство.
Чимало людей стверджують, знахарі їх зцілили. Чому одним допомагають, а іншим ні?
— Видужують здорові люди, в яких незначне порушення нервової системи. Воно проявляється через болі в животі або якісь інші неприємні відчуття. Їх цілителі знімають. Звичайно, є випадки, коли справжнім хворим стало краще, розсосались рубці, пройшли хвороби. Але це належить до категорії великих чисел. Коли людина хоче вилікуватися, вже 30 відсотків, що вона виздоровіє. Це самонавіювання. Не важливо — піде до бабки чи прийматиме пігулки. Головне — позитивний настрій.
Часто лікарі самі посилають до цілителів.
— Такі розписуються у своїй недієздатності. Робота більшості цілителів нагадує шокову терапію. Переляк, енурез, рожа, заїкання — це розлади нервової системи. А незвичність ритуалів підштовхує людину до віри в те, що вона видужає. Інколи так і відбувається.
Більше половини наших цілителів мають проблемами зі психікою. Третина думають, що вони щось можуть, ще стільки ж заробляють на цьому.
Коментарі