У суботу 31 березня близько 22.00 неподалік міста Лубни на трасі Київ — Харків ледь не перевернулося маршрутне таксі, яке їхало з Києва до Полтави. Водій і 22 пасажири не постраждали. Мікроавтобус "мерседес" належить полтавській фірмі "Зелений слон".
— Їздив по роботі у Київ. Водій одразу насторожив — на вид мужик при параді — біла сорочка, жилетка, круті туфлі, — розповідає полтавець 27-річний В'ячеслав. Прізвища не називає. — Але якийсь засмиканий — то гроші за рульом по 10 разів рахує, то бумажки перекидає. Я сам водій. Метушня в дорозі — поганий знак. Сів біля маршрутчика, думаю, дивитимуся за ним і дорогою. Дядько набрав повний "мерс" людей. Тільки вискочив на трасу за Києвом, тормознув. Вигнав одного мужика, мов, забув, у Борисполі ще один пасажир сяде, а ти постій, може, тебе хтось другий підбере. Спочатку воділа бубонів півдороги, що хтось сів і не заплатив. Половина людей бронювали місця через службу, решта — самі підсіли. Я вже не витримав, кажу, квитки видавати треба. Тоді перевірив би.
Як від'їхали, водій голосно увімкнув музику.
— Село, спуск чи закритий поворот — наступив на підальку і жене по 100 кілометрів за годину, — продовжує В'ячеслав. — За Пирятином почався дощ. Уключив водій фари. Якби я з такими їздив, очі повилазили б — світло слабе, усе одно що навпомацки. Перед Лубнами затяжний поворот управо. Спереду дві фури. Воділа жме сотню і шурує на обгін. Маршрутку заносить і вилітаємо між полосами. Думав, кінець, прощайте рідні. Кричу, не тормози різко, щоб на встрєчну не винесло. Маршрутка застряла в багнюці. Якби їхали по сухому або острів засипали щебенем, розбилися б. Пасажири почали обурюватися, кричати. Водій не знає, за що хапатися. Шок у людини. Ні тросу, ні аварійного знаку в нього не було. Жінки і діти вийшли на вулицю, стали на обочині. Чоловіки випихали "мерседес" із багна. Дощ, слизько. У болото падаємо, по коліна вимазалися. Спинили одного грузовика, мужик мав троса. Стали тягнути — порвався. За півгодини проїхали дві маршрутки зі значками "Зелений слон". Водітєлі подивилися, голови почухали і далі погнали. Потім під'їхали гаїшники. Допомогли спинити машину з тросом, витягти маршрутку на трасу.
Пасажири не телефонували на диспетчерську службу перевізника.
— Хотіли швидше випхати маршрутку і їхати далі, — каже В'ячеслав. — Тільки рушили, за пару кілометрів водій знову лізе на обгон не по правилам. Уже не стерпів. Говорив із ним матом. На зупинці в Решетилівці всі мужики з маршрутки милися в калюжах. У Полтаву приїхали о першій ночі. Водій висадив нас біля автовокзалу. Не вибачався і не дякував.
До Москви возять за 12 годин
Від пл. Слави біля Південного вокзалу в Полтаві возять приватним мікроавтобусом до Москви. Доїжджає за 12 год. Білет коштує 500 грн, на 50 грн дорожче, ніж у плацкарті поїзда. Залізницею до Москви з Полтави добираються за 16 год.
— Знайомий із Москви приїжджав у гості. Повертався назад, насовітували їхати маршруткою, — розповідає полтавка 22-річна Анна, прізвище просить не вказувати. — Пішли розпитати водія. Біля базару стоїть мікроавтобус. Збоку на вікні трафарет. Великими буквами написано "Москва". Маршрутчик погукав у автобус, зашторив вікна. Розказує, фірма має три машини. Записуватися треба зарання. Виїжджають, як назбирають чотири-п'ять людей.
В автоінспекції кажуть, такі перевізники працюють нелегально. Їхати з ними не радять.
Коментарі