2 серпня в Підозірці Зіньківського району святкували 200-річчя села. З"їхалися півтисячі колишніх жителів. Спекли коровай вагою 50 кг.
О 14.00 у березовому гаю в центрі села поряд із Будинком кільтури розставляють вісім довгих столів. До свята в Підозірці готувалися місяць. Викосили бур"ян. У гаю побудували сцену. Страви готували найняті кухарки. Жінки напекли пирогів, зробили салати, замаринували шашлик. У казанах вариться польова каша. Її накладають у пластикові миски та пригощають усіх. Люди постійно під"їжджають. Вітаються та сідають за столи.
На сцену запрошують ансамбль ветеранів місцевого територіального центру "Вербиченька". Він часто виступає на районних святах.
— Але ж гарно зробили, — поправляє хустку на голові літня жінка. — Ні одного разу так не святкували. Даже за совєтської власті.
Сусіди за столом хитають головами.
Старожили між собою згадують, що першим сільським головою в Підозірці був Кирило Малий, а місцевий житель Володимир Бедах став генералом.
Ведуча зі сцени просить усіх згадати перших трактористок — Євдокію Теслю, Віру Похолкову, Ольгу Палієнко. Жінки піднімаються на сцену. Діляться спогадами про минуле.
— Давайте гордитися нашими старожилами — Іллею Довбишем, Іллею Теслею, Наталею Левошко, Марією Зуй, Федором Манайлом, — голосно каже ведуча. Просить аплодувати місцевій жительці Любові Якименко, яка має три ордени Трудової слави.
Під кінець чотири чоловіки виносять коровай із зерна нового врожаю. На ньому є назва села — Підозірка. Святковий хліб подарував Володимир Похилий.
Поет із сусіднього села Іщенківка Митрофан Гриценко спеціально до свята написав поему про Підозірку. Її слова зворушують гостей до сліз.
— На слідуючий рік отак теж зберемося, — перемовляються всі між собою.
Близько дванадцятої коровай роздають усім по шматку. У небі спалахує феєрверк.
День села відзначили за кошти місцевого сільгосптовариства "Паритет", вихідців із Підозірки Володимира Похилого, Миколи Костенка, Олексія Левошка. Нині вони живуть у Полтаві.
Минулого року "Паритет" на березі річки за селом організував конкурс "Грай, гармошко". День Підозірки домовилися проводити щорічно.
Коментарі