субота, 23 січня 2010 12:20

Національний екзит-пол пояснив причину своєї помилки

Національний екзит-пол пояснив причину своєї помилки

Причиною системної помилки Національного екзит-полу стало переформатування виборчих дільниць і відсутність інформації про їх реальні розміри. Про це заявив президент Київського міжнародного інституту соціології Валерій Хмелько у коментарі "Дзеркалу тижня".

"Нас підвело переформатування дільниць. Випадковий набір дільниць по областях добре працює, коли дільниці не дуже різняться", - зауважив Хмелько.

"У нас були старі дані про кількість виборців. Працівники, котрі готували вибірку, скористалися саме ними. І були впевнені, що дані збігатимуться. Не збіглися", - констатував соціолог.

За словами вченого, дослідників підвів підсумковий дисбаланс вибірки по різних регіонах України.

"Мабуть, нас підвела певною мірою самовпевненість і відсутність контролю, що його ніколи не треба вважати зайвим", - зауважив Хмелько.

"Таким чином, частка виборців, приміром, Західного регіону, від усіх тих, хто проголосував, у нашій вибірці виявилася на 1,7% більшою. Там електорат Тимошенко", - пояснив соціолог.

"Особливо постраждав Південний регіон, у якому частка вибірки від усіх, хто проголосував, мала бути 26,6%, а в нас тільки 21%. А там, як відомо, вотчина Януковича", - додав він.

Вчений вважає, що організаторам і консультантам Національного екзит-полу необхідно визнати свою помилку.

"Насправді ми мусимо визнати помилку. Для нас це не політична боротьба, а можливість перевірити свою методику. Ми це зробили. І помилилися. Це прикро, але в таких випадках виробники автомобілів відкликають свою продукцію і переробляють", - підсумував Хмелько.

Нагадаємо, що за версією "Національного екзит-полу 2010", Віктор Янукович набрав 31,3% голосів виборців, Юлія Тимошенко - 27,1%. Не підтримали жодного кандидата 2,8% виборців.

"Дзеркало тижня"

Зараз ви читаєте новину «Національний екзит-пол пояснив причину своєї помилки». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

2

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути