Вихід із Співдружності формально відбувається через рік після подачі заявки державою.
18 серпня цього року у виконком СНД поступила нота МЗС Грузії про вихід з складу СНД. Це рішення Тбілісі ухвалив у зв"язку з конфліктом в Південній Осетії.
"Як наголошується в ноті, Грузія, відповідно, виходить з складу СНД", - сказав Айдаров на 15-ій конференції міністрів утворення країн Співдружності.
Він повідомив, що Виконавський комітет СНД приступив до здійснення необхідних дій, пов"язаних з процедурою виходу Грузії з складу СНД відповідно до статті дев"ятої статуту про Співдружність незалежних держав.
"Згідно з цією статтею, держава - член СНД сповіщає письмово депозитарію про свій намір вийти з складу Співдружності за 12 місяців до виходу. Таким чином датою виходу Грузії із Співдружності вважатиметься 18 серпня 2009 року", - підкреслив Айдаров.
Декларація про створення Співдружності була підписана в грудні 1991 року головами 11 країн - Азербайджану, Вірменії, Білорусії, Казахстану, Киргизії, Молдавії, Росії, Таджикистану, Туркменістану, Узбекистану і України. Вступ в СНД Тбілісі був оформлений в грудні 1993 року у зв"язку із зверненням президента Грузії Едуарда Шеварднадзе, повідомляє РІА Новости.
Коментарі