Зміни до закону про вибори щодо переголосуванням мають бути внесені виключно як одноразова дія.
Про це у коментарі Gazeta.ua сказав народний депутат Володимир Бондаренко.
Говорячи про зареєстрований у Верховній Раді законопроект щодо проведення перевиборів у 5 проблемних округах, парламентар підкреслив:
"Тут є дві позиції. Перше, що цей законопроект абсолютно не потрібен. Бо законодавством України передбачено можливість визначення результатів виборів по протоколам з мокрими печаткам Центральною виборчої комісією. Протоколи з усіх округів є".
Він додав: "Є проблема і з зіпсованими бюлетенями і їх також можна відправити на експертизу. Як це було, наприклад, у 223 окрузі, коли різними кольорами чорнил було зроблено помітки в одному й тому ж бюлетені, де присутній Левченко, а от в бюлетенях за Пилипишина таких подвоєнь немає".
Водночас, Бонадренко переконаний, що парламент при розгляді цього законопроекти брати до уваги ці аргументи не буде.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Бютівець" зареєстрував проект закону про переголосування
"Я розуміє, що ця Верховна Рада не буде брати це за аргументи і буде сунути цей закон. Але тоді я би хотів, щоби він був ухвалений як одноразовий закон лише для даного випадку. А спотворити закон, який є базовим, в цій частині немає потреби", - пояснив він.
Народний депутат зауважив, що в чинному законі про вибори народних депутатів є безліч інших питань, які треба залагодити.
"Зокрема, це стосується питання щодо створення окружних і дільничих виборчих комісій. Адже це не випадково "Русский блок", "Русское единство", "Братство", "Анархсты" домінували в Україні в цих комісіях замість тих партій, які реально працюють. Відбувалося пересмикування краплених карт. Тому ці положення треба поправити", - підкреслив він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Томенко впевнений, що в п'яти проблемних округах можливе тільки переголосування
Бондаренко додав: "У таких жеребкуваннях мають право брати участь саме ті партії, які у загальнонаціональному масштабі беруть участь у виборах, а не всі ці технічні 42 партії, печатки яких знаходяться, як говорили, у Льовочкіна".
Тому, підкреслив він, щодо перевиборів, то ці зміни мають бути внесені до закону виключно як одноразова дія щодо конкретного випадку, аби не було спотворено закону.
Коментарі
1