![Віце-прем'єр Грищенко вирушив до Лівії налагоджувати діалог і захищати українців](https://static.gazeta.ua/img/cache/preview/509/509502_w_300.jpg?v=0)
Віце-прем'єр України Костянтин Грищенко вирушив з робочим візитом до Лівії для налагодження конструктивного двостороннього діалогу.
"Сьогодні, 31 липня, за дорученням президента України Віктора Януковича Костянтин Грищенко здійснює робочий візит до Тріполі", - повідомив у середу прес-секретар віце-прем'єра Олександр Дикусаров.
Він поінформував, що візит передбачає зустрічі українського віце-прем'єра з керівництвом Генерального Національного Конгресу, уряду і зовнішньополітичного відомства Лівії.
"Візит Грищенко є першим візитом такого рівня у Лівію з 2011 року і виходить з необхідності налагодження і зміцнення конструктивного діалогу з лівійською владою", - наголосив Дикусаров.
Він також додав, що під час зустрічі обговорюватимуться актуальні питання двостороннього співробітництва між Україною та Лівією в торговельно-економічній, гуманітарній та інших сферах.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Грищенко: Уряд вводить європейські стандарти обігу ліків
"Однією з головних тим під час переговорів з представниками лівійської влади буде питання захисту прав та інтересів громадян України, які перебувають на території цієї держави", - зазначив прес-секретар віце-прем'єра.
Раніше повідомлялося, що 27 серпня 2011 лівійським повстанським батальйоном "Какаа" були затримані громадяни Білорусії, України та Росії за звинуваченням у відновленні військової техніки, що використовувалася режимом Муамара Каддафі. 4 червня 2012 Військовий суд Тріполі засудив 19 громадян України до 10 років ув'язнення за пособництво режиму Каддафі.
Україна практично відразу після вироку подала апеляцію на вирок щодо своїх громадян і висловлювалася за розгляд скарги за кожним укладеним в окремому порядку. Вищий військовий суд Лівії вже розпочав розгляд апеляції на вирок українцям, наступне засідання заплановані на 14 серпня 2013 року.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Комуністи подають у суд на Грищенка за ліберальне ставлення до фашизму
Також, нагадаємо, що 17 липня 2013 йшло під прапором Сент-Кітс і Невіс судно "Етель" ("Etel"), екіпаж якого складається з 19 громадян України, було захоплене в лівійському порту Бенгазі невідомими озброєними особами. МЗС України вручив тимчасовому повіреному в справах Держави Лівія в Україні Альхаді Асбеі ноту щодо захоплення зазначеного судна з вимогою невідкладно його звільнити.
Загарбники судна заявляють, що "вони захищають інтереси 25 лівійських бізнесменів, яких пограбував власник "Etel" (йдеться про майже 600 автомобілях загальною вартістю близько $ 9,5 млн). У ряді ЗМІ також була оприлюднена інформація, що судно повинно було перевезти зазначені автомобілі з Йорданії в Бенгазі, проте, за заявою бізнесменів, машини були вивантажені в українському порту і не доставлені до кінцевого пункту. Згодом у ЗМІ з'явилася інформація, що умовою звільнення українських моряків бандити називають повернення ним вантажу автомобілів або виплати суми їх вартості.
Коментарі
3