Слава Україні! - вигукує хлопець років 20, виходячи з маршрутки біля мосту Патона, махає блакитно-жовтим прапором, затиснутим у кулаці.
Героям слава! - відповідають йому разом троє хлопців та дві дівчини. У кожного на плечах зав'язані українські прапори. На обличчях намальовані дві смужки — блакитна та жовта.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На святкуванні Дня Соборності Янукович обійняв та поцілував Ющенка та Кучму
Сьогодні в Україні відзначається День Соборності. Активісти вже шостий рік поспіль збираються по обидва береги Дніпра, аби символічно об'єднати Україну. Збиратися люди почали з 8 години ранку.
Біля зупинки стоїть жіночка із розгорнутим столам. На ньому — історичні українські книжки та великі українські прапори. Звичайний жовто-блакитний стяг можна придбати за 50 гривень, атласний — за 70.
Компанія проходить повз і направляється до мосту, ковзаючи по покритому тонким льодом асфальту. Пішохідного переходу поряд немає, перебігають по проїжджій частині.
На мосту вже зібралося кілька десятків людей. Майже кожен — із зав'язаним на одязі стрічками чи великими прапорами. Переважно це молоді люди до 25 років. Люди продовжують прибувати.
- Це дуже важливо, - каже дівчина років 20, представляється Оксаною. - Тут є люди з різних регіонів, є україномовні і російськомовні. Але головне те, що ми - одна країна. Саме тому ми приходимо сюди, щоби показати тим же політикам, що ми українці і ми єдині, - пояснює, поправляє великий жовто-блакитний прапор на плечах, який зриває вітер.
- У День Злуки - тримаймося за руки! - скандують кілька десятків людей. Машини, що проїжджають повз, сигналять.
Люди розтягуються вздовж мосту, тримаючись за прапор. Від холоду та пронизливого вітру закутують в одяг. Хтось затягує пісню.
- Ой на горі два женці жнуть, ой на горі два женці жнуть, - співають кілька дівчат, стрибають, аби хоч якось зігрітися.
Врешті колона рушає на до центру мосту. Попереду іде чоловік із великим козацьким барабаном, вибиває марш.
- Це для підтримки бойового духу та піднесеного настрою, - пояснює "барабанщик" 30 річний Антон Сіцев, ще кілька раз б'є дерев'яними палицями, - Я вже приходжу сюди шостий рік поспіль. Дуже приємно спостерігати, скільки приходить молоді, вони активні і небайдужі. А якщо це свято святкує молодь, то це вже величезний плюс.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Тимошенко захищали від "банди політичних терористів" плакатами
Дівчина із двома скляночками фарби — жовтою та синьою, проходить вздовж ланцюгу. На ходу малює всім бажаючим прапорці на обличчі.
Колони з обох сторін наближаються одна до одної
- Ну що, братаймося!, - вигукує очільник "лівобережного" ланцюгу, б'є у барабан. Позаду нього ще кілька сотень людей. Вони розтягнулися далеко він місця зустрічі. Кілька людей тримають прапори із написом "Західноукраїнська народна республіка".
- Братаймося!, - підхоплює інший. Хлопці обнімаються, об'єднують дві колони.
Люди радісно вигукують та утворюють єдиний живий ланцюг
- Минулого року було трохи більше людей, бо це був вихідний, - каже один із організаторів Вадим Васильчук. - Скільки прийде — це завжди сюрприз, тому сьогодні те, що прийшли ці люди, незважаючи на робочий день і страшенний холод — це вже позитив. - каже і вигукує до людей - Співаймо гімн України! Передайте далі!, - проходиться вздовж колони і додає, - Сьогодні ми єднаємо серця і душі українців по всьому світі. Я радий, що ми маємо можливість продемонструвати, що ми єдині.
Люди затягують Гімн України, величезним прапором пускають по живому ланцюгу хвилю.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Вінниці на День Соборності опозиція розгорнула 40-метровий прапор
Подалі від центру дідусь доспівує останні слова гімну, витирає рукавом зношеного пальто очі.
- Я був учасником ще того живого ланцюгу у 90-му році, коли Україна тільки виборювала свою незалежність, - згадує, - Це було ні з чим незрівнянне враження. Тисячі людей показали всім, що їм не байдуже, що вони хочуть соборну Україну, - розглядається навкруги, проводить рукою по довгих рудих вусах, посміхається.- Але дивлюся на цих дітей і стає не страшно за країну. Вони виженуть всю цю нечисть з нашої землі.
За годину люди починають розходитися. Дехто ще доспівує пісні. Далі кілька активістів планують роздавати жовто-блакитні стрічки та листівки, аби поширити інформацію про свято серед киян і долучати до нього все більше людей.
Коментарі
18