Ексклюзиви
середа, 11 березня 2009 18:35

Ющенко каже, що зробив все, щоб МВФ розпочав роботу в Україні

Ющенко каже, що зробив все, щоб МВФ розпочав роботу в Україні
Українська влада узгодила усі проблемні моменти, на яких наголошував МВФ, і за добу буде направлено новий лист до фонду.

Про це в середу заявив президент Віктор Ющенко.

"Я дав 24 години для того, щоб лист про наміри було остаточно доопрацьовано українською стороною й сподіваюся, що через добу українська сторона направить цей лист у МВФ", - сказав він.

За його словами, українська сторона зробила все від неї залежне, щоб місія МВФ розпочала свою роботу в Україні з наступного тижня.

Ющенко висловив задоволення ходом наради із прем"єром Юлією Тимошенко й головою Національного банку Володимиром Стельмахом щодо продовження співробітництва із МВФ.

"Сьогоднішні рішення і домовленості я вважаю знаковим кроком до відновлення співпраці з Міжнародним валютним фондом, і в рамках цієї співпраці формування ефективних національних антикризових дій", - зазначив президент, слова якого наводить прес-служба.

"Позитивні зрушення великі. На мій погляд, сьогодні українська сторона завершила повторний перегляд кроків, які потрібно зробити для того, щоб встановити діалог, відновити роботу програми з Міжнародним валютним фондом", - повідомив президент.

Зокрема, мова йде про збалансування пенсійного фонду, збалансування державного бюджету на 2009 рік і бюджету Національної акціонерної компанії "Нафтогаз".

Президент повідомив, що наступного тижня Кабінет Міністрів внесе у Верховною Раду законопроект про збалансування ПФ і законопроект з часткового збалансування держбюджету в частині фіскальної політики.

Говорячи про зміни в пенсійному фонді, Ющенко уточнив, що мова йде про перегляд підходів до спеціальних пенсій.

Міжнародний валютний фонд 5 листопада 2008 року схвалив рішення про виділення Україні стабілізаційного кредиту в розмірі 16,43 млрд. доларів США для зміцнення довіри у фінансовому секторі й допомоги економіці країни, що постраждала від світової фінансової кризи.

У листопаді 2008 року Україна одержала перший транш кредиту у розмірі 4,5 млрд. доларів.

У січні 2009 року в Україні працювала місія МВФ, яка мала ухвалити рішення про надання чи ненадання Україні другого траншу.

9 лютого керівник місії МВФ Джейла Пазарбазіолу повідомила, що МВФ планує впродовж найближчих тижнів повернутися до перегляду угоди stand-by між МВФ і Україною і, відповідно, до питання про надання другого траншу кредиту.

3 березня Україна направила МВФ проект офіційного листа про наміри подальшої співпраці з фондом, що є узгодженою позицією української влади, за підписами Президента України Віктора Ющенка, прем`єр-міністра Юлії Тимошенко і голови НБУ Володимира Стельмаха.

У МВФ напередодні повідомили, що готові надати другий транш 16-мільярдного кредиту навіть у разі відчутно більшого дефіциту держбюджету. Але Україна має одержати додаткове фінансування для його покриття, наприклад, від Світового банку.

11 березня, на виконання вимог МВФ Кабінет Міністрів України скасував норму, згідно з якою рішення про рефінансування комерційних банків Національний банк України мав здійснювати з відома уряду. Також уряд схвалив проект закону про вилучення з Держбюджету статей 84 і 86.

Як повідомив перший заступник голови НБУ Анатолій Шаповалов, Кабмін схвалив проект закону про вилучення з Держбюджету статті 86, що містить норму щодо обмеження права Національного банку одноосібно здійснювати рефінансування комерційних банків. Крім того, Кабмін пропонує скасувати і статтю 84 Держбюджету, що зобов`язує Нацбанк викуповувати держоблігації банків.

За матеріалами: Українські новини, Українська правда, Gazeta.ua.

Зараз ви читаєте новину «Ющенко каже, що зробив все, щоб МВФ розпочав роботу в Україні». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути