Українські політики і депутати повинні більш активно співпрацювати з Європарламентом, тому що 90% європейців не розуміють, що насправді відбувається в Україні.
Про це на засіданні міжнародного клубу парламентаріїв і експертів сказав депутат Європарламенту (Латвія) Олександр Мирський.
"Процес інтеграції України в ЄС - це не питання, це принцип. Нам треба зрозуміти, що Україна - це невід'ємна частина Європи в географічному плані. І євродепутати зацікавлені в тому, щоб Україна стала повноправним членом Європейського Союзу. Це питання не вирішується дуже швидко, за помахом чарівної палички", - зазначив він.
Україна, на думку євродепутата, сьогодні дуже повільно рухається в цьому напрямку.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Підтвердження політичного бойкоту з боку ЄС немає" - міністр зовнішніх справ
Мирський розповів, що коли Латвія інтегрувалася в ЄС, то було створено Міністерство з інтеграції з дуже потужними повноваженнями. Крім того, була конкретна людина з серйозними повноваженнями в цьому напрямку. В Україні цього немає і тому існує неузгодженість серед українських політиків, зазначив євродепутат.
"На жаль, сьогодні цим питанням займається дуже багато людей і в цьому зв'язку виникають курйозні випадки. Наприклад, коли Генпрокурор за два дні до свого візиту до Європарламенту скасовує свій візит. А через тиждень туди приїжджає заступник генпрокурора. Це говорить про те, що тут масовані, неузгоджені дії", - пояснив він.
Мирський також зазначив, що велика проблема України в тому, що європейські бізнесмени, які мають досить серйозні економічні, фінансові ресурси просто боятися інвестувати в Україну.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ситуація з демократією в Україні погіршилась - ЄС
"Звертаючись до депутатів ВР, я б рекомендував їм всередині Ради зробити більш активну роботу. Сьогодні в Європарламенті, на жаль, переважає більше негативне ставлення до української політичної діяльності. Це пов'язано і зі справою Тимошенко, і з іншими дідами. Ніяких ілюзій тут будувати не треба", - зазначив він.
Мирський також додав, що 90% євродепутатів не розуміють, що відбувається в Україні і тому українська сторона повинна співпрацювати з ЄС більш активно.
Коментарі
1