Про це заявив міністр оборони України Юрій Єхануров під час зустрічі у Празі зі своїми колегами з так званої Вишеградської четвірки.
Вишеградська четвірка на зустрічі у Празі оголосила про намір сприяти Україні у підготовці до грудневого саміту НАТО, коли Альянс продовжить розгляд української заявки. Країни Вишеградської групи - Чехія, Угорщина, Польща та Словаччина - мають значний досвід у реформах щодо інтеграції в євроатлантичні структури. Четвірку свого часу було створено як координаційний форум на рівні міністрів закордонних справ та оборони для спільних консультацій на шляху до Євросоюзу. З 2007 року у Вишеградській групі активно бере участь і Україна у форматі "чотири плюс один".
Юрій Єхануров, міністр оборони України: "Взагалі я думаю, шановні колеги, що, можливо, весь час говорити "четвірка + Україна", може легше говорити просто "п"ятірка".
З допомогою Чехії незабаром у Дніпропетровську розпочне свою роботу інформаційний центр НАТО. Підписано документи із словаками та угорцями про співпрацю в оборонній сфері. Четвірка рішуче налаштована інтегрувати Україну в Альянс.
Ярослав Башка, міністр оборони Словацької республіки: "Ми підтримуватимемо і надалі політику відкритих дверей для України щодо вступу в НАТО. Україна на саміті в Бухаресті зробила півкроку до плану дій щодо членства в НАТО, і буде добре, якщо Україна зробить наступний крок".
Угорщина –одна з членів четвірки - напередодні Бухарестського саміту не підписала лист десяти до країн учасниць альянсу про приєднання України до ПДЧ. Проте, як стверджує міністр оборони Угорщини, його держава була і буде на боці України, для вступу потрібен лише час.
Імре Жерекеш, міністр оборони Угорської республіки: "Угорщина не змінила своєї точки зору. Ми підтримуємо те рішення, яке ухвалили всі учасники альянсу на саміті в Бухаресті. Україні бути в НАТО, і я впевнений, що незабаром Україна приєднається до Плану дій щодо вступу в євроатлантичні структури".
Міністр оборони Юрій Єхануров заявив, що Україна готова ввійти своїми військовими до єдиних бойових підрозділів Євросоюзу. Також ЄС отримав пропозицію використовувати українську військово-транспортну авіацію, повідомляє ICTV.
Коментарі