Україна і Європейський союз погодили дату парафування угоди про асоціацію - процедура пройде в Брюсселі 30 березня.
Про це пише "Комерсант-Україна" у публікації "За угодою згоди немає".
До цієї дати у Верховній Раді мають намір прийняти спеціальну заяву із закликом до ЄС підписати Угоду і негайно ввести в дію його економічну частину. Голосування з цього документу стане приводом для протистояння у парламенті - його текст уже викликав питання у представників опозиції.
Вчора глава фракції Партії регіонів (ПР) Олександр Єфремов і заступник голови парламентського комітету з міжнародних справ Леонід Кожара (ПР) зареєстрували у Верховній Раді проект постанови "Про прийняття угоди про асоціацію, включаючи глибоку і всеосяжну зону вільної торгівлі між Україно та ЄС". У розпорядженні видання опинився текст документа. Раді пропонується прийняти політичну заяву (займає чотири сторінки), що вітає продовження європейської інтеграції України.
Документ, зокрема, "закликає Євросоюз і його країни-члени продемонструвати політичну волю і забезпечити якомога більш швидке підписання угоди про асоціацію". Заступник генерального директора Центру ім. Разумкова Валерій Чалий відзначив ще одну задачу, яку ставили перед собою автори документа.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Євросоюз ще зробить висновки зі скандального вироку Луценку
"Друга мета - введення в силу розділу про зону вільної торгівлі ще до того, як завершиться ратифікація всього угоди. У документі є посилання на відповідну норму ЄС", - заявив Чалий.
Поява документа саме зараз не є випадково. Джерела в Міністерстві закордонних справ запевняють, що Київ і Брюссель погодили дату парафування угоди про асоціацію, після чого формально може бути запущений процес підготовки договору до підписання. Ця церемонія відбудеться 30 березня в Брюсселі.
"Ми хочемо прийняти цю заяву в дві найближчі пленарні тижні (до 23 березня). Ми не прив'язуємо це питання до парафування, але мають намір висловити точку зору парламенту, не відкладаючи", - заявив Єфремов.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Комісар ЄС розповів, що потрібно зробити Україні для інтеграції в Євросоюз
Член парламентського комітету з питань євроінтеграції Ірина Геращенко ("Наша Україна - Народна самооборона") заявила, що ініціатива ПР багато в чому повторює рішення комітету парламентського співробітництва України та ЄС, прийняті в кінці лютого.
"Але чомусь випав один важливий пункт - про необхідність припинити вибіркове правосуддя і переслідування опозиції. Думаю, опозиційні фракції будуть наполягати на внесенні в документ цього положення", - пояснила вона.
"Мені хотілося б конструктивно співпрацювати з опозицією з цього питання. Але якщо вони зажадають внести в текст один пункт - про звільнення Тимошенко, то про що говорити?" - парирував Єфремов.
Коментарі