Про це під час спеціального засідання Верховної Ради з нагоди 60-річчя Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод заявив міністр юстиції України Олександр Лавринович.
За його словами, станом на сьогоднішній день борг держави перед громадянами становить понад 130 млрд. гривень і щодня зростає.
"Ми повинні знайти рішення, щоб ми далі не заганяли себе в кут неможливістю виконання рішень Європейського суду з прав людини", - сказав він.
"Аналіз рішень Європейського суду проти України показує наші внутрішні негативні тенденції, які потребують особливої уваги з боку влади", - сказав він. Міністр повідомив, що таких рішень Європейського суду проти України налічується 670.
Лавринович також розповів про причини невиконання Україною рішень Європейського суду з прав людини.
"Нам необхідно унормувати популістське законодавство, яке в силу різних причин гарантувало громадянам України ті чи інші пільги та виплати, які ніколи в повному обсязі не фінансувалися і навіть теоретично не могли бути профінансовані державним бюджетом", - сказав він.
Крім цього, за його словами, необхідно вирішити проблему мораторію на реалізацію майна підприємств за рішенням судів, частка держави в яких становить понад 25%.
"Це використовується як охоронна грамота для підприємства, щоб не виконувати будь-які судові рішення, які приймаються в Україні, потім приймаються рішення в Страсбурзі, і бюджет України розраховується за підприємства, які дозволяють собі не виконувати свої договори, контракти і не виплачувати заробітні плати своїм працівникам ", - зазначив Лавринович.
Нагадаємо, сьогодні, 22 жовтня, повідомлялося, що Європейський суд з прав людини зобов'язав Україну виплатити 10 тисяч євро компенсації морального збитку 33-річному громадянину України, колишньому міліціонеру, нині ув'язненому Валентину Білому за жорстоке поводження при його затриманні.
Коментарі