Ексклюзиви
Четвер, 21 жовтня 2010 10:43

Україна посіла 13-те місце в світі за темпами зростання державного боргу

Україна посіла 13-те місце в світі за темпами зростання державного боргу

У жовтні загальний державний борг всіх країн світу перевищив $ 40 трлн. Такі результати дослідження, проведеного фахівцями центру The Economist Intelligence Unit.

Сумарна державна заборгованість всіх країн світу досягла 68% від світового ВВП (номінальний світовий ВВП в 2010 році за прогнозами Світового банку складе $ 58 трлн), пише "Дело".

За сумами боргу розвинені країни є безперечними лідерами. На десять найбільших боржників (всі країни G7, а також Іспанія, Китай і Індія) припадає близько 80% всієї світової заборгованості. Проте за темпами зростання боргу першість утримують країни, що розвиваються.

Так Латвія очолює ТОП-10 країн які нарощували держборг найшвидшими темпами в 2008-2010 роках (середньорічний приріст - 67%). З початку 2008 року заборгованість цієї прибалтійської держави виросла в 4,2 рази - до $ 10 млрд. (44% ВВП).

Слідом за Латвією йде Люксембург, його борг зріс за неповних три роки майже в 4 рази. На третьому і четвертому місці Ботсвана (3,4 рази) і Чилі (2,8 рази).

Україна в рейтингу країн, що найбільш динамічно позичають, розташувалася на 13-му місці. За останні три роки держборг України виріс більш ніж удвічі - до $ 36 млрд.

Як повідомляла Gazeta.ua, державний і гарантований державою борг України станом на 31 березня 2010 року становив 327 млрд. 219 млн. 320,11 тис. грн., або 41 млрд. 289 млн. 504,12 тис. дол., що на 3,26% більше, ніж на кінець 2009 року.

Найбільш динамічно світ нарощував свою заборгованість в останні кілька років, коли обсяг боргу збільшувався більш ніж на $ 3 трлн. на рік. Так, для того, щоб пройти шлях від $ 30 до 40 трлн. всім країнам знадобилося всього 2 роки і 10 місяців (наприкінці 2007 року сума боргу складала всього $ 30,1 трлн.).

Для порівняння - попередні $ 10 трлн. світ "збирав" майже удвічі довше - 5 років. Основна причина прискорення зростання державної заборгованості - фінансова криза.

На боротьбу з кризою і її наслідками уряди більшості країн змушені були витрачати значні суми коштів, які в кінцевому підсумку виливалися у зростання держборгу.

"Найзакредитованішими" в сучасному світі є розвинені країни - США, Японія, Канада, держави Єврозони.

Стереотип про те, що найбільшими любителями жити в борг є американці, насправді не відповідає дійсності. Найбільшим боржником світу є Японія. Її сумарний держборг нині складає $ 10, 6 трлн., А це майже 200% японського ВВП.

Якщо розділити весь держборг на кожного жителя цієї країни, то вийде, що на кожного японця припадає $ 83,8 тис. держборгу.

Сполучені Штати Америки на другому місці. Їх держборг становить трохи більше $ 9 трлн. Однак через те що розмір американської економіки майже утричі більший японської (ВВП США - понад $ 14,5 трлн.), то держборг Америки становить всього близько 61% від ВВП. На кожного жителя США припадає $ 29,3 тис. боргу.

Слідом за США з великим відставанням розташувалися найбільш економічно розвинені країни Єврозони. Борги німецького уряду становлять майже $ 2,3 трлн. (75,6% від ВВП).

В Італії держборг не набагато менше, ніж у Німеччині - $ 2,26 трлн. Але щодо італійського ВВП це незрівнянно більше ніж у німців - 118%. Уряд Франції заборгував близько $ 2 трлн. (86% від ВВП).

Економісти МВФ прогнозують, що сумарний держборг десяти найбільш розвинених країн буде рости аж до 2014 року. І збільшиться з 78% від їх ВВП у 2007 році до 114% в 2014 році.

Зараз ви читаєте новину «Україна посіла 13-те місце в світі за темпами зростання державного боргу». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 47434
Голосування Підтримуєте введення біометричного контролю на кордоні з РФ?
  • Підтримую. Тепер потрібно заборонити українцям їздити в Росію
  • Ні, нічого не дасть крім черг на кордоні
  • Потрібно вводити візовий режим
  • Краще заборонити росіянам в'їзд в Україну
  • Це нічого не дасть. Злочинці з РФ все рівно знаходитимуть способи потрапити в Україну
  • Досить повністю припинити транспортне сполучення з РФ
  • Сумнівне рішення. Такий контроль ще більше провокуватиме Росію. Можливе загострення на Сході
Переглянути
Погода