Ексклюзиви
Пʼятниця, 28 грудня 2012 11:45

У Раду внесли законопроект про скасування "мовного закону"

У Раду внесли законопроект про скасування "мовного закону"
Фото: ipress.ua

Депутат від "Батьківщини" Микола Катеринчук зареєстрував у Раді закон "Про державну мову України", який, серед іншого, передбачає скасування прийнятого раніше скандального закону "Про засади державної мовної політики".

Згідно з текстом документа, цей "закон спрямований на забезпечення використання української мови як державної на всій території України, забезпечення права громадян України на використання державної мови, захист і розвиток мовної культури".

У пояснювальній записці до законопроекту зазначається, що "держава забезпечує всебічний розвиток і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя на всій території України". При цьому, однак, підкреслюється, що "Конституція України не уточнює вимог до особливостей практичного використання української мови як державної мови України, так само як і не вказує зобов'язань органів влади по відношенню до порядку формування чи збереження державної мови".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зубанов: В "мовному" питанні не треба закликати до компромісу, варто шукати здоровий глузд

"Закон має на меті визначити обов'язки органів влади, посадових осіб на території України по відношенню до української мови як державної, а так само відповідні права громадян. Закон передбачає обов'язок будь-яких посадових осіб використовувати українську мову як державну ... Громадяни мають право звертатися до органів державної влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, об'єднань громадян, посадових осіб українською чи іншою мовою, прийнятною для сторін ", - йдеться в пояснювальній записці.

У тексті законопроекту, зокрема, зазначається, що "обов'язковість застосування державної мови України не повинна тлумачитися як заперечення або применшення права на користування іншими мовами на території України".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Закарпатті три мови стали регіональними

У той же час, законопроект регламентує сфери обов'язково використання української мови на території України і паралельного використання при цьому мов національних меншин.
Документ також визначає заходи щодо захисту і підтримки української мови і забезпечення права громадян України на користування українською мовою в освіті, ЗМІ та при спілкуванні з органами державної влади.

Як повідомлялося, Верховна Рада прийняла ініційований Партією регіонів законопроект "Про засади державної мовної політики" 3 липня. 8 серпня президент Янукович подписав цей закон, а також доручив Кабінету міністрів створити робочу групу для розробки пропозицій щодо вдосконалення законодавства про порядок застосування мов в Україні.

Закон набув чинності 10 серпня, він передбачає можливість офіційної двомовності в регіонах, де чисельність нацменшин перевищує 10%.

Зараз ви читаєте новину «У Раду внесли законопроект про скасування "мовного закону"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

115

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 7006
Голосування Чому не можна розпускати Верховну Раду?
  • Це суперечить Конституції
  • Хай знімуть недоторканість, ухвалять закони про імпічмент, про кримінальну відповідальність за незаконне збагачення і новий Виборчий кодекс і можуть йти
  • За нинішніх умов на дострокових виборах у ВР не пройдуть нові партії
  • Мені байдуже до їхньої роботи. Їхні обіцянки на хліб не намастиш
  • Я не проти розпуску. Владу в країні треба перезавантажити повністю
  • Я проти будь-яких ініціатив президента
Переглянути