Верховна Рада 7-го скликання буде бездіяльною, однак це влаштовуватиме всіх.
Про це у коментарі Gazeta.ua сказав політолог, експерт центру стратегічного консалтингу "Гардарика" Костянтин Матвієнко.
Він наголосив, що Верховна Рада може бути абсолютно недієздатною, однак дострокового припинення повноважень парламенту 7-го скликання навряд чи варто очікувати.
"А хто буде припиняти повноваження Верховної Ради? Мінімальний відсоток набраних голосів — 10%, які набрала "Свобода", максимум — 30%, тобто, немає якогось легітимного політичного суб'єкта, який би мав право оголосити про припинення повноважень. Та й чому їх припиняти: хоч Рада і бездіяльна, але ж вона нікому не заважає. Її існування нікому не допомагає, але і не заважає — вона собі є, ну той добре", - наголосив він.
Експерт додав: "Президент, звісно не піде на припинення повноважень Верховної Ради. Всередині парламенту точно не визріє такого критичного суб'єкта, бо цілі інші. Їхні цілі — просто комфортно в цій теплій ванні чи теплому болоті існувати. Такі цілі й у так званих лідерів опозиції, хоч вони і ходять по судових засіданнях Луценка і Тимошенко, та в інших опозиціонерів. Там фактично немає людей, здатних на рефлексію того, що відбувається у суспільстві. Я вже не кажу про відповідальність чи здатність до дій".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Юрій Гримчак: "Перевибори могли б змінити все"
Матвієнко підкреслив, що майбутня бездіяльність та безініціативність опозиції та влади була зрозуміла ще з моменту оприлюднення їхніх виборчих програм.
"Коли ми відкриваємо програми чи опозиції чи влади, то ми нічого крім примітивних банальностей, які абсолютно не відповідають тому стану, в якому знаходиться суспільство, не бачимо", - наголосив він.
Дострокове припинити повноваження парламенту можуть вуличні протести, та навряд чи і це буде, оскільки в Україні вже був досвід так званого Податкового майдану.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Опозиція захотіла головувати в підготовці до роботи наступної Ради
"От був підприємницький майдан. Його усіляко намагалися осідлати всі, починаючи від Кабінету міністрів, і закінчуючи Колорелевською, - наголосив він. - Однак, ми знаємо що Україна займає 167-ме місце в рейтингу комфортності ведення бізнесу. От вам результат. Відповідно те саме і щодо рівня інвестицій. Але коли з політиками, зокрема й опозицінерами говориш такими категоріями, вони не розуміють, навіщо їм це говорять, як це відіб'ється на їхніх рейтингах чи на їхніх посадах чи на їхньому добробуті".
Коментарі
1