У Сімферополі порушують право громадян, не видаючи документи українською мовою.
Про це у коментарі Gazeta.ua розповів голова Кримської організації Конгресу українських націоналістів Василь Овчарук.
"Як учасник ліквідації аварії на ЧАЕС я прийшов до управління соціального захисту в Залізничному районі міста Сімферополя підписати документ про те, що даю право цій установі користуватися особистими даними - адже постійно перевіряють, чи не липовий я ліквідатор. Державні службовці, які, звісно, розмовляли російською, дали мені відповідний документ, де я мав поставити підпис. Документ цей був російською мовою", - сказав він.
За його словами, він відмовився підписувати документ російською мовою.
"Я запитав, що це за дискримінація така і чому я у власній державі не можу отримати документа українською мовою. Після цього заявив, що відмовляюся підписувати цей документ. Кажу: якщо дасте мені з текстом українською мовою, тільки тоді підпишу. Щоб жінка, яка в цій установі відповідає за "чорнобильців", не мала ніяких проблем з боку начальства, я написав пояснювальну, що не підписую документ, бо його текст написано не державною мовою", - зазначив Овчарук.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Голодування за мову треба припинити, але сама акція має тривати - Кличко
В управлінні соцзахисту йому відповіли, що викличуть, коли документ буде оформлений державною мовою, додав "кунівець".
"Діятиму по ситуації. Подивимось, скільки часу мине. Як платник податків я маю право отримати документ державною мовою. Якщо не дадуть, я тоді напишу на ім'я начальника управління соцзахисту Залізничного району відповідну заяву про порушення моїх конституційних прав", - наголосив Овчарук.
Нагадаємо, 3 липня Верховна Рада ухвалила в цілому закон про засади державної мовної політики, запропонований народними депутатами від Партії регіонів Сергієм Ківаловим та Вадимом Колесніченком.
Це викликало збурення у політикумі та суспільстві. Противники закону вважають, що він призведе до знищення української мови. Дехто з них оголосив голодування на знак протесту проти прийняття цього закону. У свою чергу прихильники закону наголошують, що більшість жителів україни розмовляють російською і раніше їхніми правами користуватися рідною мовою в держустановах було знехтувано.
Через мовне питання подали у відставку спікер Ради Володимир Литвин і віце-спікер Микола Томенко.Однак їм було висловлено вотум довіри.
Наразі вирішується питання про підписання цього документу і направлення до президента Віктора Януковича.
Коментарі
69