У Страсбурзі на чергову сесію зібрався Європейський парламент. У середу депутати-представники 27 країн ЄС обговорюватимуть останні події в Україні.
Поява українського питання на порядку денному у Страсбурзі цього разу пов'язана з останніми подіями у справі Сергія Власенка, депутата від партії Батьківщина та захисника екс-прем'єрки Юлії Тимошенко. Минулого тижня Вищий адміністративний суд України позбавив Власенка депутатського мандату на підставі того, що він поєднує діяльність законодавця та працю адвоката. У свою чергу, Генеральна прокуратура підтверджує порушення проти – вже екс – депутата кримінальної справи за нанесення тілесних ушкоджень його колишній дружині. Сам Власенко заявляє, що справ проти нього насправді є три. Про своє занепокоєння перебігом подій вже заявили Сполучені Штати, ПАРЄ та окремі країни ЄС, пише Польське радіо.
"Завтра будемо говорити не тільки про справу Власенка, а й про те, що відбувається останнім часом в Україні, у категоріях більш загальних", - стверджує польський євродепутат Марек Міґальський, член Європейської групи консерваторів та реформаторів: "Говоритимемо про те, чи ситуація в Україні розвивається на добре, чи на зле. Чи Україна віддаляється від перспективи членства в Євросоюзі, чи протягом останніх місяців ситуація покращується, чи погіршується. І тут українська влада не може розраховувати на приємні слова. Адже я бачу, що ситуація погіршується. Всі ідеї, які ми переказуємо до Києва, немовби не сприймаються місцевою владою. Демократичні стандарти є в щораз гіршому стані. Ці речі, я думаю, і знайдуть відображення у резолюції Європарламенту".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Регіонал" зізнався, що йому було соромно за Кличка
Минуло лише два тижні, як закінчився саміт Україна – ЄС, котрий пройшов у спокійній, майже оптимістичній атмосфері. Тому останні події, пов'язані зі справою Власенка, як зізнається Павел Залєвський, стали для європейських партнерів України особливо неприємними: "Європарламентарії сприйняли справу Власенка як провокацію та випробування терпіння Євросоюзу. Це черговий приклад судового переслідування представників опозиції, продиктований не правом, а політичними інтересами. І я не знаю, як парламент на цю провокацію відреагує. Припускаю, що політики, які є ініціаторами завтрашніх дебатів про Україну, хотіли б, аби в резолюції було прописано, що Київ, в цій ситуації яка склалася зараз, не має можливості підписати Угоду про асоціацію".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Власенко завтра прийде у Раду "провідати" свою депутатську карточку
Ще більш категоричним є Міхаель Ґалер: "Очевидно, український уряд просто нас дурить: вони чемно поводяться під час офіційних зустрічей, а на практиці – все по-іншому. І це дуже сумно для нас, і для людей. Але якщо вони думають, що можуть гратися з нами, то дуже помиляються. Коли так триватиме, не буде ніякого підпису під Угодою про асоціацію на саміті у Вільнюсі".
Коментарі
93