Перший віце-прем"єр, на відміну від Миколи Азарова в уряді Віктора Януковича, буде звільнений від тематичних обов"язків — він виконуватиме технічну функцію і заміщатиме главу уряду у разі його хвороби або відрядження.
Микола Сивульський (БЮТ) дивується, як міністр фінансів може суміщати роботу з посадою віце-прем"єра.
На думку колишнього міністра фінансів Віктора Пинзеника (БЮТ), кількість заступників прем"єра потрібно скоротити.
"Назвіть мені будь-якого профільного віце-прем"єра, і я поясню, чому він зайвий", - заявив претендент на крісло глави Мінфіну.
Сивульський вважає, що принаймні один тематичний віце-прем"єр, наприклад, по ПЕК, потрібний. Втім, за інформацією "Экономических известий", Микола Сивульський якраз претендує на цю посаду.
Кількість міністерств буде скорочена на третину — з 21 до 14. За словами Віктора Пинзеника, назви і профілі міністерств у майбутньому Кабміні Юлії Тимошенко ще обговорюються.
Невелика інституційна реформа пройде і у житлово-будівельній галузі. Раніше на базі двох комітетів було створено МінЖКГ. Віктор Янукович, очоливши Кабмін, розділив це відомство, створивши Міністерство по регіональному будівництву і розвитку і МінЖКГ.
"МінЖКГ потрібно ліквідувати", - вважає колишній голова Держкомітету з питань ЖКГ Олексій Кучеренко (НУНС). За його словами, цього разу, оптимізуючи структуру Кабміну, Юлії Тимошенко варто створити при Мінрегіонбуді урядовий комітет з ЖКГ, а саму назву, як і ідеологічний профіль міністерства, поміняти.
Ліквідує Тимошенко і Мінвуглепром, передавши його функції, швидше за все, Мінпаливенерго. У НУНС ведуться розмови і про доцільність існування Мінпромполітики, але поки це відомство залишиться.
Мінтрансзв"язку також буде реорганізоване. Один з авторів економічної програми БЮТ "Український прорив" Юрій Полунеєв вважає, що у міністерства слід забрати регулюючі функції і передати їх Національній комісії транспорту. Цей орган намагаються створити вже п"ять років, але Мінтрансзв"язку чинить опір. Податкова і митна адміністрації уряд Юлії Тимошенко приєднає до Мінфіну.
Планується ліквідація МНС, на чому, частково, наполягає і колишній глава цього відомства Давид Жванія. Швидше за все, зникне і Міністерство з охорони довкілля , яке сьогодні очолює Василь Джарти.
Коментарі