Команди українських і британських парламентарів розробили три варіанти розвитку подій.
Про це повідомила Директор Міжпартійної парламентської групи з питань майбутніх поколінь Керолін Бейлон під час Київського безпекового форуму, передає Gazeta.ua.
За першим сценарієм відбувається світова війна і західні партнери більше не зможуть надавати Україні достатню військову допомогу через глобальну економічну кризу. Тоді Росія може досягти великого успіху в Україні, це матиме вплив на Молдову та Естонію.
Другий сценарій – автократія в Україні. Держава спроможна відкинути Росію і повернутися до кордонів 2022 року, підписати мирну угоду. Але загроза залишиться, в Україні будуть авторитарні тенденції, триватиме корупція. Під час відбудови це призводить до розбіжностей із Заходом.
Третій сценарій – реалії єдності. Росія не зможе зламати дух українців. НАТО і ЄС об'єднуються й отримують нових членів, зокрема Україну. Росія дуже серйозно послаблюється і деякі сепаратистські регіони постають проти Москви.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Демократія не має сповільнюватися під час війни – американський експерт
"В третьому сценарії ми приділяли уваги тому, що Україна має боротися з корупцією організовано, мати політичну волю до цього. Тоді світ та інвестори знатимуть, що їхні гроші витрачаються належним чином. Можливо, членство у ЄС прискорить реформи", – вказала Бейлон.
Цей сценарій також демонструє, що в майбутньому в Україні можуть виникнути проблеми під час реінтеграції Криму та Донбасу, бо регіони довго були під окупацією Росії.
"Населення решти території України може не довіряти тим, хто живе на Донбасі чи в Криму, вони вважатимуть їх колаборантами. І в цьому сценарії ми також бачимо, що в уряді має бути політична воля забезпечити національну єдність. Тут потрібно віднайти рівновагу, висвітлювати певні історії спроб опору в тих регіонах", – каже експертка.
25-26 травня відбувається 15-й Київський безпековий форум. Тема дводенного форуму – набуття членства України в НАТО. Форум організований фондом Арсенія Яценюка "Відкрий Україну".
Україна бореться за членство в Альянсі і за саме НАТО, сказав на відкритті форуму колишній прем'єр-міністр.
До учасників форуму звернулися 43-й президент Сполучених Штатів Америки Джордж Буш-молодший, колишній прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон, експрем'єр Австралії Ентоні Ебботт.
Коментарі