Президент Володимир Зеленський повідомив про проведення найбільшого засідання коаліції країн-партнерів, у якому взяли участь держави Європи, Канада, Японія, Австралія та Нова Зеландія.
За його словами, головними темами обговорення стали нові та вторинні санкції проти Росії, а також спеціальні торгівельні тарифи.
"Тиск працює - ситуація ускладнюється для російської економіки й для тих, хто торгує з Росією. Цю лінію будемо продовжувати", - зазначив Зеленський.





Президент підкреслив, що сильна українська армія залишається ключовим елементом гарантій безпеки.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зеленський розкрив, про що домовились на зустрічі "коаліції охочих"
"Це можливості нашої армії: фінансування, зброя, виробництво зброї. Все це забезпечуємо - і зараз, і в перспективі на роки вперед", - сказав він.
Зеленський повідомив, що вже 26 країн погодилися надати Україні гарантії безпеки, а зараз готуються документи, які деталізують внесок кожної держави. Він також відзначив роль США у цих процесах.
"Америка з нами. Ми працюємо в багатьох форматах - від програм на кшталт PURL, що дозволяють купувати американську зброю, до готовності Америки брати участь у гарантіях безпеки довгостроково", - заявив президент.
Декілька держав із "коаліції рішучих" погодилися передати Україні ракети великої дальності, що відбувається на тлі нових масштабних атак Росії по мирних жителях і цивільній інфраструктурі.
У британському кабінеті міністрів наголосили, що прем'єр Кір Стармер схвалив повідомлення партнерів коаліції про готовність надати Україні ракети з дальнім радіусом ураження.
Коментарі