Субота, 28 червня 2008 14:57

Супрун звинувачує "ЄЦ" у переманюванні партійців із НДП

Лідер НДП Людмила Супрун пояснює припинення процесу злиття її партії з "Єдиним Центром" тим, що представники останньої грубо порушують раніше досягнуті домовленості і займаються переманюванням окремих членів НДП, повідомляє "Дзеркало тижня".

"Єдиний Центр" відступив від політичних публічних домовленостей про з"єднання політичних партій і перейшов до процесу висмикування з них окремих людей, тобто повністю підмінив процес формування єдиної політсили", - сказала Супрун.

За її словами, спочатку мова йшла про те, щоб допомогти "ЄЦ" сформувати групи на місцях і провести об"єднавчий з"їзд декількох партій "на основі загальної політичної платформи, створивши відповідні координаційні органи". Крім того, планувалося "ухвалити рішення про загальну, нову назву для нової політичної сили".

Але незабаром, за словами лідера НДП, представники "Єдиного Центру" різко змінили свої підходи до процесу об"єднання партій.

"Батьки "Єдиного Центру", вочевидь, подумали, що в них за спиною виросли крила, і стали казати, мовляв, тепер нас більше цікавлять конкретні люди, а сам процес об"єднання для нас на другому плані", - припустила Супрун.

Лідер НДП вважає, що подібний підхід є неприпустимим при створенні нової політичної сили.

"Ми проти такого підходу. Проти того, щоб змінювалися правила й принципи домовленостей. НДП не піде в процес адміністративного об"єднання людей у політичну партію, бо все це для нас уже в минулому. Ми отримали свій життєвий урок", - заявила Супрун.

На запитання про можливість відновлення переговорного процесу вона відповіла, що процес може поновитися "за умови підписання публічної угоди, договору, в якому ми пропонуємо встановити процедуру та механізм об"єднання, і, безумовно, головною ланкою в цьому процесі є спільна політична платформа, спільні політичні погляди".

Нагадаємо, що голова "Єдиного Центру" Ігор Кріль заявив, що партія "Єдиний Центр" ніколи не приймала жодних рішень про об"єднання з будь-якими політичними силами.

"Єдиний Центр" консолідує не партії, а патріотичних, сильних людей, що прагнуть змінити життя в Україні на краще", – зазначив він.

Він підкреслив, що кожний громадянин України має можливість вступити до "Єдиного Центру", у тому числі і представники інших політичних сил.

Також керівник політичної партії "Єдиний Центр" запевняє, що не пропонував Голові ВР Арсенію Яценюку очолити цю політичну силу.

Кріль стверджує, що з цього приводу у нього не було жодної розмови з Яценюком. "Я з ним особисто про це не розмовляв. Тому сказати, що він відмовився, не можу", - сказав він.

Кріль наголосив, що на чолі партії хотілося б бачити лідера, який зможе за собою вести, брати на себе відповідальність. "Але мені здається, потрібно почекати до 12 липня (проведення з"їзду "Єдиного центру" – ред.). До цього часу буде видно, хто прийде (ми ж наразі не знаємо) чи плануватиме напередодні цієї дати вступити до "Єдиного центру". Тоді стане зрозуміло, хто з них найбільше відповідає категорії лідера. Тоді буде дано відповідь на це запитання", - сказав він.

Відповідаючи на запитання чи ведеться переговори щодо можливого входження до "ЄЦ" мера Києва Леоніда Черновецького, Кріль наголосив, що "ми не ведемо ні з ким жодних переговорів, ми просто працюємо з тими, хто звертається із заявами про прийом".

Відповідаючи на запитання щодо можливих провідних ролей в партії таких людей як Віктор Балога, Раїса Богатирьова, Роман Безсмертний, Кріль зазначив, що "хотів бачити всіх тих людей". "Вважаю, що це потенційно сильні, нормальні особистості, і вони б до цього процесу привнесли дуже багато", - сказав він.

В той же час, Кріль зізнався, що не хотів би бачити в лавах партії лідера "Нашої України" В"ячеслава Кириленка, повідомляє NEWSru.ua.

Зараз ви читаєте новину «Супрун звинувачує "ЄЦ" у переманюванні партійців із НДП». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 20287
Голосування Чому я не голосуватиму за Петра Порошенка на президентських виборах у 2019 році?
  • Він не виправдав моїх очікувань
  • Я за нього й на попередніх виборах не голосував
  • Є достойніші кандидати
  • У нього є можливість переконати мене у протилежному
  • Україні треба президент нової якості
  • Голосуватиму за Порошенка
  • Ще не визначився з кандидатом
Переглянути
Погода