На роботу помічників народних депутатів витрачено 311 мільйонів бюджетних коштів.
Щороку цифра, яку держава виділяє на утримання помічників змінюється, бо прив'язана до прожиткового мінімуму. У поточному році мова йде про 740 тисяч гривен на одного депутата. Про це йдеться у черговому розслідуванні BIHUS info.
Зокрема, Микола Тищенко за два неповних роки своєму помічникові заплатив 1 мільйон 100 тисяч гривень. Це приблизно по 45 тисяч гривень або 1500 доларів на місяць. Ці гроші йдуть його бізнес-партнеру Олександру Сітику. На Сітика записана квартира, будинок і ще всіляка всячина, якою на правах власника користується Микола Тищенко.
Син першого помічника президента України Володимира Зеленського Сергія Шефіра - Микита - працює помічником народного депутата від "Слуг народу" Юрія Киселя. Середня зарплата у нього приблизно 24 тисячі гривень на місяць, а також має періодичні надбавки у кількадесят тисяч гривень. Загалом за майже два роки роботи у Верховній Раді Микита Шефір отримав близько 600 тисяч гривень. У Верховній Раді він не з'являється.
Андрій Холодов взяв собі помічницею Лесю Васильченко — бізнес-партнерку своєї дружини Катерини Шаховської. За її діяльність у Верховній Раді у ролі помічника нардепа вона отримала понад 700 тисяч гривень бюджетних коштів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Чарівна "корочка": у Раді на 421 нардепа працюють понад 4 тис. помічників
Володимир Тимофійчук взяв у помічники свого дядька — Богдана Тимофійчука. І заплатив йому за рік майже 300 тисяч зарплати. Антикорупційні органи лише через рік побачили, що нардеп винайняв свого родича і передали справу до суду. Довелося звільнити дядька. І все.
Марина Нікітіна влаштувала помічником родича — свого чоловіка Олександра. Працював за трудовим договором більше півроку і отримав за цей період близько 100 тисяч гривень.
Олександр Кабанов взяв помічницею Аліну Кузнєцову. Це дружина "Слуги" Олексія Кузнєцова. І за півтора року заплатив їй приблизно 600 тисяч бюджетних коштів.
Василь Німченко взяв помічницею свою дружину — Марину Німченко, якій заплатив 375 тисяч гривень за два роки роботи парламенту.
У Верховній Раді працюють 4188 помічників. Здебільшого на громадських засадах - 3130, 990 - за строковим трудовим договором на постійній основі, а 68 - за строковим трудовим договором за сумісництвом. Таке дослідження опублікував рух "Чесно".
Спецстатус помічника згідно із законом дає низку суттєвих привілеїв. Найбільше помічників у фракції "Слуга народу".
Коментарі