понеділок, 20 червня 2011 12:26

Ситуація навколо продажу землі нагадує бліцкриг - Матчук

Ситуація навколо продажу землі нагадує бліцкриг - Матчук

Скасовувати мораторій на продаж землі та відкривати ринок сільськогосподарських земель вже з 1 січня 2012 року "категорично" неприпустимо.

Таку думку висловив народний депутат від "Нашої України" Віктор Матчук.

"Потрібно без всякого поспіху відкривати ринок землі", - наголосив депутат.

За його словами, існує декілька причин, чому не слід спішити із цим питанням.

"По-перше, до цього часу ще навіть не внесений у Верховну Раду закон про ринок землі. Його ще ніхто не бачив, його ще ніхто не читав, його ще ніхто не обговорював, а ми вже говоримо, що по цьому закону ми почнемо торгувати землею з 1 січня", - сказав Матчук.

Ще одна проблема полягає в тому, що досі не проведена нормативно-грошова оцінка землі, на що знадобиться набагато більше часу, ніж півроку.

"Отакий поспіх нагадує бліцкриг. Трапиться те, що трапилося з ваучерною приватизацією, тому що люди не встигнуть зорієнтуватись, вони не встигнуть розібратись", - вважає нашоукраїнець.

Матчук наголосив, що партія "Наша Україна" є "переконаним прибічником ринку землі", але з цим потрібно почекати мінімум хоча б до 2013 року.

До впровадження ринку землі держава зобов'язана провести серед людей серйозну роз'яснювальну роботу.

"Люди мають зрозуміти, що право продавати землю не означає обов'язок це робити. Українці отримають право розпоряджатися власною землею у різний спосіб – вони зможуть здати її в оренду, під заставу в банк, обробляти землю самостійно або з іншими власниками. Прийняття закону аж ніяк не означає, що всю землю одразу треба продавати. Потрібен час, щоб держава змогла це все людям роз'яснити. За неї цього більше ніхто не зробить", - наголосив нардеп.

Зараз ви читаєте новину «Ситуація навколо продажу землі нагадує бліцкриг - Матчук». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути