четвер, 14 жовтня 2021 22:56

"Схеми" розповіли про фінансові авантюри Зеленського та Шефіра

"Схеми" розповіли про фінансові авантюри Зеленського та Шефіра
Зеленський та Шефір намагалися незаконно забрати з "Брокбізнесбанку" свої депозити. Фото: Радіо Свобода

Президент Володимир Зеленський та його радник Сергій Шефір намагалися забрати з "Брокбізнесбанку" свої депозити в обхід визначеної законом черги.

Йдеться про період до того, як Зеленський став президентом України, а Шефір – його першим помічником. Зеленський тримав на депозиті у "Брокбізнесбанку" більше ніж 300 тисяч доларів, Шефір – понад 400 тисяч доларів, йдеться у розслідуванні програми "Схеми".

У 2014 році, після введення в "Брокбізнесбанк" тимчасової адміністрації і після оголошення про ліквідацію банку, Зеленський та Шефір підписали низку угод із компаніями, що мали кредити у банку – про відступлення права вимоги за своїми депозитами.

Для компаній це була спроба не повертати банку борги та вивести з-під застави активи. А Шефір і Зеленський таким чином намагалися отримати не лише гарантовані державою 200 тисяч гривень, але й повернути більшу суму в обхід визначеної законом черги, за якою Фонд гарантування вкладів має повертати гроші.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Суд арештував 23 об'єкти нерухомості Курченка

Із застави банку мали ризик вийти: тваринні комплекси ТОВ "Подільський Господар" (заставна вартість – більше 260 мільйонів гривень), нерухомість ПАТ "Чинбар" (заставна вартість – понад 260 мільйонів гривень) та майновий комплекс на 18 тисяч квадратних метрів ПАТ "Київський дослідний ремонтно-механічний завод" у Києві.

У 2015-му Вищий господарський суд визнав, що ці угоди не відповідали законодавству.

Національний банк України ухвалив рішення про ліквідацію "Брокбізнесбанку" в червні 2014 року. З серпня 2013 року ним володів Сергій Курченко - олігарх, наближений до родини президента-втікача Віктора Януковича.

Служба безпеки України повідомляла, що структури Курченка завдали державі збитків на суму близько 4 мільярдів гривень.

Зараз ви читаєте новину «"Схеми" розповіли про фінансові авантюри Зеленського та Шефіра». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

7

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути