Президент Володимир Зеленський та його радник Сергій Шефір намагалися забрати з "Брокбізнесбанку" свої депозити в обхід визначеної законом черги.
Йдеться про період до того, як Зеленський став президентом України, а Шефір – його першим помічником. Зеленський тримав на депозиті у "Брокбізнесбанку" більше ніж 300 тисяч доларів, Шефір – понад 400 тисяч доларів, йдеться у розслідуванні програми "Схеми".
У 2014 році, після введення в "Брокбізнесбанк" тимчасової адміністрації і після оголошення про ліквідацію банку, Зеленський та Шефір підписали низку угод із компаніями, що мали кредити у банку – про відступлення права вимоги за своїми депозитами.
Для компаній це була спроба не повертати банку борги та вивести з-під застави активи. А Шефір і Зеленський таким чином намагалися отримати не лише гарантовані державою 200 тисяч гривень, але й повернути більшу суму в обхід визначеної законом черги, за якою Фонд гарантування вкладів має повертати гроші.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Суд арештував 23 об'єкти нерухомості Курченка
Із застави банку мали ризик вийти: тваринні комплекси ТОВ "Подільський Господар" (заставна вартість – більше 260 мільйонів гривень), нерухомість ПАТ "Чинбар" (заставна вартість – понад 260 мільйонів гривень) та майновий комплекс на 18 тисяч квадратних метрів ПАТ "Київський дослідний ремонтно-механічний завод" у Києві.
У 2015-му Вищий господарський суд визнав, що ці угоди не відповідали законодавству.
Національний банк України ухвалив рішення про ліквідацію "Брокбізнесбанку" в червні 2014 року. З серпня 2013 року ним володів Сергій Курченко - олігарх, наближений до родини президента-втікача Віктора Януковича.
Служба безпеки України повідомляла, що структури Курченка завдали державі збитків на суму близько 4 мільярдів гривень.
Коментарі
7