Ексклюзиви
пʼятниця, 08 липня 2011 15:05

Сбушники допитали працівників Тюрми на Лонцького

Сбушники допитали працівників Тюрми на Лонцького

У музеї-меморіалі Тюрма на Лонцького у Львові слідчі СБУ почали допитувати працівників. Справу про замах на розголошення державної таємниці проти директора Руслана Забілого відкрили восени минулого року. Тоді ж в істориків Тюрми вилучили електронні носії документів. На них були кількагодинний аудіо-запис спогадів Івана Геля, який помер, зібрана Забілим інформація у закордонних архівах. Копій музейники не зробили. Також вилучили листування, довідки про місце проживання дисидентів, які не несуть закритої інформації. Працівників музею зобов'язали також дати підписку про нерозголошення розмови допиту.

"Коли вони говорять мені про розголошення таємниці, то мають на увазі документи загального характеру – різні накази КДБ, які викладені в інтернеті, - розповідає Забілий. - Колись я спілкувався з Євгеном Марчуком. Він дав мені відповідь, що документи держави, якої не існує, не можуть мати грифу "таємно" у новій державі. Мене питали загальні відомості – про роботу музею, мої контакти з істориками, українськими та зарубіжними. Я пишу наукову роботу про стратегію і тактику УПА. Мене питали, хто є керівником наукової роботи, хто затверджував тему."

"Історичні документи не є таємними, - каже львівський адвокат Олег Мицик. - У світовій практиці музейників ніхто ніколи не допитував. У нас навмисне не розсекречують документів, які треба розсекречувати після того, як минуло 30 років, щоби щось приховати і не робити зайвої роботи. Тому потрібен негайно закон, який би карав за навмисне нерозсекречення документів, у який вийшов строк таємності. Доки його не буде, історики матимуть проблеми."

Забілий вважає цю справу звичайним залякуванням істориків: "Це махання пальцем історикам – щоб не займалися тим, що не вигідне сучасній владі, і не лізли в певні теми. Якби я справді порушив закон, вони зі мною інакше б поводились. А також хочуть дізнатися, що ми насправді нового могли довідатись"

Згідно закону про державну таємницю, контроль за нерозголошенням державної таємниці здійснює єдиний уповноважений орган з питань інформаційної політики, якого в Україні немає.

Зараз ви читаєте новину «Сбушники допитали працівників Тюрми на Лонцького». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути