За підтримку рішення про звільнення ЦВК "Слуга народу" може збільшити розмір квоти в комісії для партій "Опозиційна платформа — За життя" і "Батьківщина".
Таку думку в коментарі Gazeta.ua висловив голова ГО "Комітет виборців України" Олексій Кошель.
"За наявною в мене інформацією, ми отримали банальні, брудні політичні торги. Зараз розглядають сценарій, коли "Слуга народу" розрахується за голосування збільшеними квотами для партій "Батьківщина" і "За життя". Тобто у той час, як ЄС і "Голос" отримають по одному представнику, ті дві партії можуть отримати по 2 у ЦВК. Думаю, що найближчими днями ми побачимо підтвердження моїм словам", — сказав він.
Об'єктивних причин для звільнення ЦВК не було, каже голова КВУ.
"Більшість проблем на виборах, зокрема кількість судових рішень, якими скасовані постанови ЦВК, не є проблемами в роботі ЦВК. Справа у недосконалому виборчому законодавстві й достатньо корумпованій судовій системі. Ще напередодні президентських і парламентських виборів експерти та ГО заявляли, що на порядку денному будуть ось такі проблеми — змінюймо виборче законодавство. Однак коли Зеленський запропонував змінити виборче законодавство, торкалися виключно питань виборчої системи. Жодних кроків для регуляції політичної реклами, прозорості виборчих коштів, реєстрації — не було".
Позитивом у роботі ЦВК на парламентських виборах Кошель називає спрощення зміни місця голосування та координацію роботи з НАЗК. Разом вони перевіряли фінансові звіти партій і кандидатів.
"Можна згадати звіти ОБСЄ, ЕНЕМО, NDI, Світового конгресу українців — у них була переважно схвальна робота ЦВК. Я оцінюю роботу ЦВК на хороших 8 з 10. Зараз навпаки треба робити роботу над помилками — збирати робочу групу і працювати над удосконаленням виборчого законодавства".
"У ЦВК було розуміння, що треба змінювати закон про ЦВК, потрібно реформувати саму комісію, брати участь у розробці виборчого законодавства. Але в умовах виборів і короткого терміну роботи жоден склад ЦВК з таким би не впорався. У них банально не вистачало часу".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У "Слузі народу" пояснили, чому у відставку хочуть відправити весь склад ЦВК
13 вересня Верховна Рада України розпустила весь склад Центральної виборчої комісії — 17 осіб. Вони пропрацювали менш як рік із 7, передбачених повноваженнями.
Рішення підтримав 341 депутат, 41 проголосував проти, ще 2 — утрималися.
Коментарі
1