Міністр оборони України Олексій Резніков вважає, що замість "залізного купола" нашій країні потрібна своя система ППО (протиповітряна оборона) та ПРО (протиракетна оборона).
Про це він заявив під час бізнес-конференції на платформі Forbes. За його словами, в Україні небо захищене, проте не ідеально.
Резніков навів приклад Ізраїлю, який досить непогано захищає небо.
"Всі ми знаємо назву "залізний купол", але навіть він не захищає на 100%. Мало того, я був в Ізраїлі, спілкувався з їх виробниками, підприємствами державними. "Залізний купол" зроблений проти повільних на низьких висотах з легким ураженням ракет, зроблених по суті в гаражах", - пояснив міністр.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Український військовий розповів, як працює HIMARS на фронті: відео
Він зазначив, що від крилатих та балістичних ракет "залізний купол" не захищає.
"Там є інша система ППО, які розвивається і в самому Ізраїлі і є в Чехії, і США. Тому нам потрібно розвивати свою систему ППО/ПРО, або отримувати, в тому числі, від наших партнерів", – сказав міністр оборони України.
Резніков також розповів про захищеність українського неба.
"У нас, в України, і сьогодні вже є захист нашого неба. Він не ідеальний, але повірте, ми досить велику кількість ракет збиваємо, які летять. Ворожі літаки в нашому небі вже не літають, бо бояться і знають, що ми їх збиваємо. Вони використовують старі ракети Х-22, Х-55 й інші", - сказав він.
Він додав, що агресор стріляє ними з території РФ, з території Білорусі, з акваторії Чорного та навіть Каспійського морів, з тимчасово окупованого українського Криму.
"Ворог боїться наблизитись, бо у нас дуже професійні Повітряні сили, а бійці усіх видів, родів і сил ЗСУ та інших складових сил оборони майстерно застосовують ПЗРК", – сказав Олексій Резніков.
Російські окупанти застосовують в Україні протирадіолокаційні авіаційні ракети, намагаючись знищити позиції української ППО.
Збройні сили України натомість активно протидіють російській армії.
Росія для обстрілу територій України використовує старі радянські ракети Х-22. Вони призначені для завдавання ядерних ударів.
Через брак сучасних ракет російські війська використовують застарілі й неефективні, що призводить до побічних руйнувань і цивільних жертв.
З квітня російські середні бомбардувальники, імовірно, запустили по наземних цілях десятки важких протикорабельних ракет Х-22 1960-х. Ці п'ятитонні ракети були призначені для знищення авіаносців за допомогою ядерної боєголовки.
Коментарі