Депутати від Партії регіонів заявили, що блокують роботу комітету з питань європейської інтеграції.
Про це пише газета Комерсант-Україна.
У середу комітету Верховної ради з питань євроінтеграції через відсутність кворуму не вдалося провести засідання - на нього не прийшов жоден із представників парламентської більшості.
За 43 хвилини до початку засідання в секретаріат комітету надійшов лист за підписом трьох нардепів від Партії регіонів: першого заступника глави комітету Ірині Бережної, заступника глави Інни Богословської й секретаря Олени Нетецької.
Вони повідомили, що "не братимуть участі в роботі комітету" під головуванням Григорія Немирі, оскільки сумніваються, чи відповідає він "критеріям чесності, добропорядності, законності дій і європейським стандартам".
Приводом для претензій депутатів від ПР стали опубліковані в інтернеті платіжні документи, що нібито свідчать про оплату піар-кампанії "Батьківщини" з рахунків в офшорних зонах - у цих документах фігурує прізвище Григорія Немирі.
Ця інформація з'явилася на спеціально створеному сайті "Немирялікс" після того, як Генпрокуратура порушила за цим фактом кримінальну справу й провела низку допитів пана Немирі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нардепи не змогли створити Комітет парламентського співробітництва Україна-ЄС
У листі також посилаються на, нібито думки, які з'явилися в інтернет-виданнях про те, що "Немиря витрачав європейські гранти на особисті потреби й рекламу Юлії Тимошенко на Заході". Члени ПР вимагають, щоб глава комітету прокоментував усі закиди, що пролунали на його адресу.
В опозиції впевнені у тому, що претензії надумані.
"Колеги із ПР просто саботують роботу комітету", - заявив Григорій Немиря.
"Можливо, ціль їх гри - поставити під сумнів повноваження глави комітету. Але неясно, яке відношення ПР має до цієї посади, якщо вона не входить у квоту цієї фракції", - додав Степан Курпіль (Батьківщина).
У ПР підтвердили, що підсумком протистояння може стати відставка пана Немирі.
Реальною же причиною демаршу, за інформацією газети, є давній конфлікт опозиції й більшості навколо формування комітету парламентського співробітництва Україна-ЄС (КПС).
Сторони розходилися в принципах підрахунку квот у цьому об'єднанні. Після тримісячного конфлікту голова Верховної ради Володимир Рибак встав на сторону опозиції, схваливши її версію складу КПС.
Представники ПР звинувачують у всьому цьому Немирю, стверджуючи, що він підробив документи, подані на підпис спікеру.
Коментарі
3