Ексклюзиви
Середа, 12 березня 2008 09:26

"Яценюк менше слухатиметься Секретаріату президента, і прислухатиметься до ключових парламентських фракцій"

Директор Європейського інституту інтеграцій та розвитку Дмитро Видрін прогнозує, що найближчим часом відставка голови Верховної Ради Арсенія Яценюка не відбудеться, тому що "він вмонтований в досить тендітну систему взаємодомовленостей українських еліт".

"Якщо його виштовхнути з цієї системи, то за принципом доміно почне руйнуватись вся система домовленостей", - вважає він.

У свою чергу, голова Центру досліджень політичних цінностей "АКСІА" Олесь Доній також вважає, що ближчим часом відставки спікера не буде.

"Зараз відставка Яценюка не відбудеться, вона не на часі. Комуністи помилилися, розраховуючи, що їх підтримує частина "помаранчевого" табору, яка критикувала Яценюка за бездіяльність", - сказав він. Доній зазначив, що "Народна самооборона" критикувала Яценюка не з метою його відставки, а з метою прискорити розблокування Верховної Ради.

Він вважає, що Яценюк "відверто саботував" відкриття сесійних засідань і тому отримав порцію гострої критики всередині власної фракції.

Політолог також зазначив, що після того як критика Яценюка стала надбанням гласності, він був змушений змінити свою поведінку і наприкінці "блокадної епопеї" став сприяти пошуку компромісу між фракціями більшості та опозиції.

Доній також вважає, що має відбутися доукомплектування керівництва Верховної Ради. "Це питання вже жорстко поставила "Народна самооборона", в цьому також може бути зацікавлений БЮТ, і цього хоче опозиція. Небажання Яценюка мати собі заступників помітно, але Верховна Рада більше не може бути поставлена в залежність від поведінки однієї особи", - додав він.

Директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов також вважає, що найближчим часом відставки Яценюка не буде.

"Найближчим часом - ні. Але збір підписів за відставку голови ВР означає, що почали збирати ставки на відставку Яценюка. А коли ставки роблять, то вони можуть зіграти в будь-який час", - сказав він, додавши, що реальної відставки немає, але з`являється можливість. На його думку, така можливість може бути реалізована в будь-який момент парламентської та позапарламентської політичної кон`юнктури. Карасьов вважає, що в цьому є зацікавленість багатьох політичних сил: БЮТ, Партії регіонів, КПУ. Він зазначив, що, створюючи ризики відставки, політичні парламентські сили обмежують ініціативність і політичну маневреність голови Верховної Ради.

Директор Центру політичних досліджень і конфліктології Михайло Погребінський також не прогнозує відставку Яценюка.

"Схоже на те, що найбільш важкий, кризовий момент, який міг закінчитись відставкою Яценюка, минув", - сказав він. На думку Погребінського, Яценюк буде шукати можливості залишитись на цій посаді, а це означає, що буде менше виконувати доручення Секретаріату Президента, менше виступати з ініціативами і більше прислухатись до ключових парламентських фракцій. "Думаю, що загроза для Яценюка поки що позаду", - додав він.

Директор політико-правових програм Українського Центру економічних і політичних досліджень ім. О.Разумкова Юрій Якименко також вважає, що на сьогодні відставка спікера є малоймовірною.

"Стосунки спікера з фракціями коаліції не стали ще настільки критичними, щоб частина депутатів цих фракцій додала голоси опозиції. Я так само не думаю, що і всі депутати з опозиційних фракцій консолідовано готові проголосувати за відставку", - сказав він, пише УНІАН.

Зараз ви читаєте новину «"Яценюк менше слухатиметься Секретаріату президента, і прислухатиметься до ключових парламентських фракцій"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 15068
Голосування Для чого Зеленський повернув громадянство Саакашвілі?
  • відновив законність. Силою позбавити громадянства в Україні не можна
  • матиме бонуси з того, як Саакашвілі мститиметься Порошенкові
  • це варто було зробити у перший тиждень роботи
  • наступним має бути указ про надання громадянства воїнам-іноземцям, які захищають Україну на сході
  • Ваш варіант у коментарях
Переглянути
Погода