Ексклюзиви
Понеділок, 18 жовтня 2021 18:20

Правоохоронці зосередились на обраних мерах, а не на можливій корупції при будівництві доріг - КВУ

На "Великому будівництві" освоюється 77% бюджетних грошей, але стосовно регіональних Служб автомобільних доріг відкрито лише 3% проваджень серед усіх, що стосуються місцевих влад.

Про це повідомив голова Комітету виборців України Олексій Кошель під час пресконференції "Аналіз судових рішень щодо проведення процесуальних дій у міських радах обласних центрів та обласних державних адміністрацій" в "Інтерфаксі-Україна".

За словами Кошеля, обласні держадміністрації розпоряджаються 3% бюджетних коштів, проте стосовно них відкрито 16% усіх проваджень. А бюджети розвитку громад складають лише 20% від загальної суми бюджетних коштів, але стосовно виборної влади відкрито 81% від загальної кількості проваджень. Тобто правоохоронні органи приділяють особливу увагу діяльності виборної місцевої влади, але не бачать зловживань при будівництві доріг.

  Під час реалізації президентської програми "Велике будівництво" освоюється значно більше бюджетних коштів, ніж органами місцевого самоврядування
Під час реалізації президентської програми "Велике будівництво" освоюється значно більше бюджетних коштів, ніж органами місцевого самоврядування

"Ми чітко бачимо по графіку, різниця є просто колосальною. Фактично ми можемо говорити про мінімальну увагу правоохоронних органів до Служби автомобільних доріг і максимальну увагу до місцевого самоврядування, обраних осіб", - зазначив Кошель.

Під час дослідження КВУ було проаналізовано понад 13 тисяч судових процесуальних рішень, в яких фігурують місцеві органи влади, облдержадміністрації та Служба автомобільних доріг. Загалом 81% судових проваджень стосуються місцевого самоврядування, 16% - ОДА та лише 3% - САД.

При цьому на пресконференції зазначалося, що під час реалізації президентської програми "Велике будівництво" освоюється значно більше бюджетних коштів, ніж органами місцевого самоврядування.

"Тобто обшуки, вилучення документів, інші процесуальні дії здебільшого відбуваються в установах і організаціях, які володіють у 5 разів меншими коштами. Натомість увага правоохоронних органів до САД значно менша. Там корупцію просто не помічають. Жодної логики, жодного пояснення в цьому плані бути не може", - сказав Олексій Кошель.

Дослідження "Аналіз судових рішень щодо проведення процесуальних дій у міських радах обласних центрів та обласних державних адміністраціях" було проведене Комітетом виборців України. Під час дослідження було проаналізовано понад 13 тисяч судових проваджень, відкритих з січня 2020 року, в яких фігурують різні органи місцевої влади: мери міст, місцеві ради, облдержадміністрації та інші. Лідером з кількості судових проваджень є Київ. 2136 проваджень стосуються діяльності КМДА, тоді як наступного міста за кількістю проваджень – Одеси - лише 234. При цьому загальна ефективність судових проваджень дорівнює 2%. Тобто лише 2% від усіх проваджень, за даними КВУ, зауінчилися вироком суду.

Зараз ви читаєте новину «Правоохоронці зосередились на обраних мерах, а не на можливій корупції при будівництві доріг - КВУ». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 1778
Голосування Що ви вважаєте головною політичною подією 2021 року в Україні?
 • Арешт Віктора Медведчука
 • Розслідування про офшори "95 кварталу"
 • Відставку Арсена Авакова
 • Вибори мера Харкова
 • Протистояння Ахметова і Банкової
 • Вагнергейт
 • Спрову про держзраду проти Петра Порошенка
 • Довибори на Прикарпатті
 • Відставку спікера Дмитра Разумкова
 • Санкції США проти Деркача з Дубінським і Тупицького з Портновим
 • Інше (вкажіть що)
Переглянути