Комендант уже звільненої КМДА, свободівець Руслан Андрійко написав, що відпустили 2000 в'язнів. Скількох точно і чи всіх?
- Скількох - не знаю, бо зараз я постійно в наметі, без інтернету, то не маю змоги це відслідкувати. Але можу точно сказати, що не всіх. Написав Руслан Андрійко щось про Віктора Смолія (адвокат, який, серед інших, захищав керівника "Дорожного Контролю" Андрія Дзиндзю - Gazeta.ua)? Це дуже ключова постать. Якщо не випустили його - то нема про що говорити. Але ще крім нього є й інші люди, які залишаються під вартою.
Хто мав добиватися звільнення всіх політв'язнів?
- Опозиція повинна була домагатися повної реабілітації. Крім того - провести розслідування серед "Беркуту" і посадити винних. Вимагати знайти тих, хто розганяв студентів 30 листопада, завести кримінальні справи на тих, хто викрадав і мордував людей. А кінцева наша вимога: Янукович повинен піти. Що би не просила опозиція, поки лишається Янукович, у всієї країни є величезна загроза перетворитися на диктаторську Росію, Білорусь чи Корею.
Чи правильний взагалі обмін заручників на приміщення?
- У жодному разі. Ці поступки вже межують із відкритою зрадою. Здавання київської й обласних адміністрацій я не знаю, як назвати. Опозиціонери прикриваються шляхетними мотивами звільнення політв'язнів? Все одно всіх не звільнять. Все одно звільняють тільки під домашній арешт. Все одно такого знакового Смолія не звільнили, так розумію. Навіть Юлію Тимошенко опозиція не вважає вже політв'язнем і не згадує про неї. Тобто режим наступає, як і наступав, а опозиція - як поступалася, так і поступається. Режим захопив заручників, а наші перелякані політики здають те, що ми, не вони, здобули.
Тягнибок казав, що будівлі можна буде захопити повторно.
- В принципі - можна, але навіщо було їх здавати? Та й складно, бо можуть розмістити там якусь рейдерську компанію чи той же "Беркут". Якщо не центром, то з боку Міністерства вугільної промисловості. Ми лишилися по периметру. Вже ходять люди з сумнівною зовнішністю, вже в середині міліція. Піде штурм - у нас була фортеця, в яку ми могли відступити. Зараз нам відступати нікуди. Звісно, будемо битись, але наш спротив протримається 15 хвилин.
Що було вчора під КМДА?
- Після віче я як координатор Комітету визволення політв'язнів (КВП створений задовго до Євромайдану - Gazeta.ua), 2 козацькі сотні й оунівська не погодилися з рішеням здавати Київраду. Політики на сцені зробити вигляд, що нас не помітили. Ми тоді пішли під її стіни. Тримала й охороняла її "Свобода". Ми уникли конфлікту. Домовилися, що будемо стояти, поки не випустять людей. Звісно, своїх сил стояти не вистачило. Після вечора люди розійшлися, після 4 години пішла "Свобода" й до КМДА з заднього двору стали вводити міліцію.
Ми б не змогли своїми силами втримати КМДА, та й не треба було конфліктувати. Навіть з тією ж "Свободою". Цей конфлікт зараз нікому не потрібен.
Наскільки ймовірні подальші затримання нових чи й тих самих людей?
- До наших домів щодня приносять повістки. Я вдома не живу. Люди, які зі мною тут - з усієї України. До кожного додому ходять дільничні, питають, де вони і що роблять.
Домовлятися з бандитами - наївно. Нам обіцяла опозиція, що в Київраду зайдуть діячі ОБСЄ й контролюватимуть, що там не буде міліції. Нікого з ОБСЄ нема, натомість міліція є. Ось вам - як і що обіцяє влада опозиції. Через 2 дні Чечетов знов підсумує: "Мы их развели, как котят".
Опозиція розуміє це не гірше за мене, але питання - чому вона так чинить. Багатьох пояснень я не хочу озвучувати, щоб не загострювати стосунки з опозицією.
Коментарі