Президент Володимир Зеленський дав інтерв'ю телеканалу "1+1" олігарха Ігоря Коломойського, який перебуває під санкціями США.
Президент з'явився у програмі "VIP з Наталією Мосейчук", яку показали у вечірньому ефірі в четвер.
Зеленський йде до телеведучої біля Маріїнського палацу. Позаду політтехнолог, радник керівника ОП Єрмака Михайло Подоляк.
Говорять на галявині. Ведуча каже Зеленському, що йому дорікають, "зосередили в руках абсолютну владу". "Що заважає вам ці два роки провести кардинальні реформи?", - запитує.
Президент відповідає: "Є монобільшість де-юре. А де-факто у опозиційних депутатів є бюрократична можливість, регламент, багато різних причин, щоб закон проходив тисячі правок".
Програма триває майже годину. Gazeta.ua пропонує найцікавіше, що сказав Зеленський.
Про НАТО і агресора Росію
"Питання ПДЧ - це не питання спілкування між Україною і Росією, а наше спілкування з країнами Альянсу.
Ми потребуємо зараз підтримки. Зараз у нас війна. Конкретних дій потребуємо від країн Альянсу і Сполучених Штатів Америки. Це важливі меседжі, які отримувала Америка від нас точно"
Про зустріч з Байденом
"У нас декілька блоків, які ми повинні обговорити. Безпековий блок, це питання не тільки ПДЧ, а наших двосторонніх відносин, оборонного контракту, меморандуму між нашими країнами. Питання "Північного потоку". Питання Донбасу і Криму, безпеки на чорноморському, азовському узбережжях, питання українського флоту. Збільшення оборонних поставок, збільшення військової допомоги"
Про Порошенка і Медведчука
"Було багато різної інформації від Служби безпеки, розвідки. Ми просто розуміємо, як це відбувалось. Що з терористами, сепаратистами Медведчук торгував, заробляв разом з п'ятим президентом.
Українське вугілля, яке через окупацію було захоплено на території тимчасово окупованого Донбасу, купувала Україна через Росію. Воно вивозилось.
Люди робили гроші. Коли вони говорять про "червоні лінії", то вони перейшли не "червоні", а "криваві лінії". Тобто вони заробляли конкретно на смерті військових"
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Влада не має стратегії боротьби з корупцією - голова НАЗК
Про стіну на Донбасі
"Стіна – це ж не просто слова чи щось, що хтось будує. Стіна – це все. Стіна – в усіх відносинах, усіх комунікаціях. Тобто – це повне розірвання відносин у тому чи іншому вигляді. Я вважаю, що цей план може бути, але, я вважаю, про запуск цього плану має приймати рішення народ України.
Якщо у нас не вийде будь-яких альтернативних домовленостей зі Сполученими Штатами, Росією, окремо з Європою і паралельно Нормандський формат - буде він працювати чи ні – якщо все це не вдасться, то про стіну буде голосувати народ України"
Про "вагнерівців"
"До Єрмака у СБУ нуль питань. Ми бачили, що сталося в Білорусі, як посадили літак, чим це закінчилося. Це точно не була наша операція. Ідея такої операції - це була ідея інших країн.
Я подзвонив Олександру Григоровичу, його попередив, сказав, що готовий передати йому всю інформацію, що стосується цих людей, ми вже розуміли, які там були прізвища, хто це такі. Я був впевнений, що він передасть нам цих вбивць, цих "вагнерівців". Але потім відбулось те, що відбулось"
РНБО
"Я втомлений домовлятися з тими чи іншими.
Ми прийшли змінювати країну. Тому все, що у мене є під рукою: вся влада, вся моя зброя, РНБО - одна з видів цієї зброї, і я її застосовую"
Про звільненого голову Конституційного суду Тупицького
"Я витратив півтора роки для того, щоб сформувати свою позицію, закінчити діалоги з тими чи іншими людьми. Я пояснював пану Тупицькому особисто. Я йому сказав, що не можу впливати на суд, але ви просили про зустріч зі мною.
Він не зрозумів мене і зробив те, що він зробив. Його суб'єктизували різними фінансовими важелями різні групи, зокрема, політичні і бізнесові, які супроводжують досі його життя і роботу.
Я заблокував дії Конституційного суду, вважаю неправомірними"
Про Єрмака
"Він прийшов зі мною, він піде зі мною.
Служба безпеки надає й надала мені інформацію про все моє оточення, всіх моїх людей"
Про мера Києва Кличка
"Він чомусь вирішив, що ми переслідуємо його через політичну конкуренцію. Він забув, що він мер і вирішив почати президентську кампанію"
Про політичних конкурентів
"У мене немає жодного конкурента"
Про деолігархізацію
"Всім буде великий плюс. Вони не будуть витрачати гроші на політику, політиків"
2 червня президент вніс до Верховної Ради законопроєкт про олігархів. У документі йдеться про те, кого можна так називати, та про заборони. Для проведення деолігархізації, окрім основного закону необхідно буде ухвалити ще 11 нормативно-правових актів, повідомлялось.
Згодом Зеленський заявив, що питання про статус олігархів можуть винести на всеукраїнський референдум.
Коментарі
34