Колишній генпрокурор і народний депутат від Партії регіонів Святослав Піскун виступає проти прийняття закону про депутатську недоторканність.
Про це він заявив у вівторок ввечері в ефірі Шустер Live.
Піскун наголосив, що імунітет потрібен не тільки йому, а й усій державі.
"Недоторканність депутатів - це здобуток демократії, який роками зароблявся державними інститутами. У нормальних країнах є влада і опозиція. Влада може використати правові механізми і почати давити на народних депутатів", - вважає екс-прокурор.
Піскун розповів, що імунітет необхідний, бо інакше нардепів позбавлять можливості допомагати людям.
"Депутатська недоторканність повинна бути, тому що тисячі людей сиділи б у в"язницях тільки тому, що вони не сподобались якомусь прокурору, слідчому чи судді. Депутати, використовуючи свою недоторканність, приходять у прокуратуру, в міліцію, в суд у витягають цих людей. Вони доводять, що ці люди не винуваті і змушують правоохоронців розбиратись", - наголосив "регіонал".
Піскун зазначив, скандал навколо згвалтування дітей з "Артеку" не повинен бути причиною для зняття недоторканності.
"Не можна через одну справу ламати демократичні постулати держави. Ми ламаємо демократію тільки тому, що хтось зробив якісь заяви. Це безпредєл!", - обурився нардеп.
Піскун стверджує, що у разі зняття недоторканності під переслідування потраплять чесні депутати.
"Завтра у них в будинку знайдуть наркотики і патрони. Це будуть депутати, які говорять правду президенту, прем"єр-міністру, главі МВС і генпрокурору. На них напишуть заяви про згвалтування. Цим ви закриєте рот депутату від опозиції", - додав він.
Як відомо, першим заявив про розбещення неповнолітніх в "Артеку" колега екс-прокурора по фракції Вадим Колесніченко.
Нагадаємо, Верховна Рада ухвалила в першому читанні та направила на розгляд Конституційного Суду проект закону "Про внесення змін до Конституції України (щодо гарантії недоторканності для окремих посадових осіб)". Проект внесений групою нардепів, у тому числі Віктором Януковичем.
За дане рішення проголосували 390 із 438 народних депутатів, зареєстрованих в сесійній залі. Зокрема 171 депутат ПР, 150 - БЮТ, 19 - НУНС, 27 - комуністів, 19 - блоку Литвина, 4 - позафракційних.
Коментарі
16