22 липня 2019 року із СІЗО під домашній арешт випустили ексрегіонала Олександра Єфремова.
"Для мене головне завдання - довести, що я як член Партії регіонів зовсім невинний, і що більше мільйона людей, які були в Партії регіонів, - це добрі, порядні люди, які живуть в Україні і вважають себе українцями", - заявив Єфремов після звільнення.
Політика взяли під варту 1 серпня 2016 року. Підозрювали у держзраді, посяганні на територіальну цілісність і недоторканність країни, прямій підтримці злочинної організації ЛНР, а також незаконному заволодінні майном Луганськвугілля. Затримати встигли напередодні, 30 липня, в аеропорту "Бориспіль" з квитком на Відень. Збирався поїхати до сина.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Від Шуфрича до Поплавського: хто голосував за "диктаторські закони"
16 грудня 2019 року кримінальну справу проти Єфремова взагалі закрили. Суддя Печерського суду Віта Бортницька пояснила таке рішенні статтею Кримінального кодексу, що дозволяє закривати провадження після набуття чинності закону про декриміналізацію злочину.
Слідство кваліфікувало дії Єфремова як такі, що заподіяли тяжкі наслідки немайнового характеру. Прийнятий у травні 2014-го закон у зв'язку з підготовкою до безвізового режиму з ЄС частково декриміналізував ці злочини, оскільки передбачав виключно матеріальну шкоду.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Антикорупційний суд не взявся за справу Єфремова
Раніше адвокати вже посилалися на цей закон, коли просили закрити справу, проте їхні клопотання не задовольняли.
Згодом Єфремов намагався повернутися в політику. На позачергових парламентських виборах 2019 року "Опозиційний блок" намагався включити його в першу десятку свого виборчого списку. ЦВК відмовилась зареєструвати його кандидатом через порушення закону.
Олександр Єфремов очолив фракцію Партії регіонів після обрання Віктора Януковича президентом. 2013-го його статки оцінювали в $229 млн. Перший ватажок бойовиків ЛНР Валерій Болотов працював у нього водієм.
Коментарі